30.09.2016

Alina Mungiu Pippidi îl îngroapă pe George Pruteanu. Post-mortem…

Există momente în viaţă când voma şi greaţa vin să te asalteze prin toţi neuronii pe care îi mai ai disponibili. Citesc la Cozopleanul ceva care m-a îngreţoşat. Dar, chinezu meticulos cum mă ştiţi, nu îl cred pe cuvânt şi intru să văd textul exact al editorialului „La moartea unui clovn”, executat de mirobolizanta Alina Mungiu-Pippidi. Şi din care vă citez aici doar începutului. După care mă duc să vomez puţin…

„A murit zilele acestea un vechi prieten de-al meu, George Pruteanu. Corul fals si galagios de la moartea lui tinde sa ascunda faptul ca aceasta celebritate care a murit saptamana trecuta era un ratat…”

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Asul senzaţional din mâneca şi mai senzaţională a PSD

Şi ce dacă avem primar general uşor analfabet?

40 comentarii

  1. moshcalifar
    luni, 14 aprilie 2008, 08:38

    O voma e deja prea mult pentru cucoana aia dolofanica . A scrie asemenea murdarii A DOUA ZI DUPA INMORMANTARE e deja prea mult. Venita direct de pe centura in buricul „intelighentiei” tot curva te numesti. Cum am zis la vremea respectiva : zoaie intelectuale.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. cineva
    luni, 14 aprilie 2008, 09:27

    Ce urmeaza dupa citatul tau e mult mai de voma decat ce a fost inainte! Oribil! Oribil!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. anca
    luni, 14 aprilie 2008, 10:17

    cit de lipsit de caracter trebe sa fi,bietul om abia murise si nemernica asta il spurca fara nerusinare! indiferent de antipatia pe care o avea fata de pruteanu,macar in astfel de momente era bine sa se abtina! un jeg uman,asta este umflata de „dosia”!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. luni, 14 aprilie 2008, 10:48

    fain din partea ei. cu respect ii doresc la fel.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. Darius
    luni, 14 aprilie 2008, 12:43

    Scarbos, scarbos. Apropo, cine mai e si Pippidi asta?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. blogideologic
    luni, 14 aprilie 2008, 13:18

    George Pruteanu nu a fost un clown, ci un personaj care venise la noi din tragediile antice.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. luni, 14 aprilie 2008, 15:30

    Cine spunea ca doamna Mungiu ii proasta?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. luni, 14 aprilie 2008, 15:50

    Un ratat sau un rahat? Daca vroia sa fie mai dura baga rahat.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. luni, 14 aprilie 2008, 16:12

    Am comentat pe acest subiect cand a scris Corina Cretu despre asta… imi pare rau ca oamenii reactioneaza somatic la unele articole ca si cand orice om trecut la eternitate ar fi intangibil… singura problema pe care o gasesc acelui articol e ca a fost scris cand singurul om care stia adevarul nu poate sa-i raspunda si prin asta isi cam pierde valoarea plus ca viata unui om nu e decat o alta viata, ce ramane e ceea ce conteaza… cat despre aceste reactii usor intarziate, acum nu ma fac decat sa zambesc… oricum, nu pot sa-mi inchipui un om trecut la cele vesnice ca-i mai pasa de aceste mismasuri… si adevarul, desi destul de nerelevant, nu prea conteaza din cate vad macar asa for the sake of art… nici nu o sa ma mir cand o sa citesc, daca ajung, vreun manual de istorie (adevarata) despre mineriade ca se intineaza memoria lui Ion Iliescu…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. luni, 14 aprilie 2008, 16:37

    ti.ai revenit dupa voma, chinezule? nu prea mă prind de ce ai reacţii din astea de copil mare ce roşeşte cand aude cuvantul p- – – ă. adevărul nu contează? l.am intalnit o sg dată pe pruteanu, in CUI la iasi si mi s.a părut exact aşa: un clovn cu câteva cunoştinţe lingvistice. era exagerat in aproape tot ce făcea, ca să nu mai vb de certurile sale monstruoase si absolut inutile. avea si idei bune, intr.adevăr.
    deci. de ce ai borât?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. luni, 14 aprilie 2008, 17:55

    mangaloy:
    voma mea, treaba mea
    o sa iti spun de ce si cum dupa ce moare alina mingiu pippidi
    ca asa cat traieste nu are absolut nici un farmec

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. luni, 14 aprilie 2008, 18:15

    sintagma aia cu „despre morti, numai de bine!” mi s-a parut intotdeauna absurda. fapt valabil si in cazul pruteanu. alina mungiu isi argumenteaza afirmatiile. iar argumentele ei sint verificabile si sustinute si de altii care l-au cunoscut personal. ea spune ca pruteanu a fost un ratat. eu il clasasem, fara a-l fi cunoscut altfel decit din prestatia publica, la categoria lichelelor lipsite de caracter si coloana vertebrala. cum altfel ai numi un individ care topaie dintr-un partid intr-altul?
    tu nu-ti argumentezi voma. in consecinta, data viitoare cind te mai ia cu greturi, du-te la doctor. poate esti insarcinat si nu stii? …sau ia un emetiral.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. luni, 14 aprilie 2008, 18:21

    Horia-Nicola Ursu:
    m-ai facut sa plang
    sa fiu insarcinat…
    oh, ce bucurieeeeeeeeeeeeeee
    bai, tu tii cu ursu?
    poate ai treaba si te retin…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. luni, 14 aprilie 2008, 20:34

    incalificabil gestul acestei cucoane, sa „scuipe” pe mormintul unui om care nici nu se racise inca !!! absolut abominabil gestului ei, daca pina acum nu stiam mai nimic despre ea (oricum care sa merite sa fie retinut) acum chiar ca e pe o lista neagra si la propriu si la figurat… adica o asociez imaginii unui profanator de morminte proaspete… sa faci asa ceva unui om care nu se mai poate apara, cind ai avut tot timpul sa-i platesti polite in timpul vietii, mi se pare de o lasitate fara margini si de un prost gust scabros… cred ca cucoana nu s-ar supara daca asa zisii ei prieteni de acum ar scoate la iveala rufele ei murdare imediat la o zi dupa ce a inchis ochii…. eu zic sa se uite bine in jurul ei sa ghiceasca cine va fi „PIPI-di a ei” :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. balauru
    luni, 14 aprilie 2008, 20:47

    bai, chinezu e PSD-ist. Pruteanu a fost PSD-ist inainte sa fie Mare. Nu stiati? PSD-istii sint niste ingeri pazitori ai natiei. Ei nu pot fi criticati. Daca o faci, li se face greatza. Si cheama cite un Ciutac sa scuipe pe tine „vorbe grele”. :-)

    o poveste: a existat mult timp in Evenimentul Zilei un articol numit ” Din gainar, profesor universitar” Un coleg de facultate povestea cum dom’ profesor fura din camerele studentilor+ multe altele. Articolul a disparut subit dupa ce am cerut parerea despre el la blogul Pruteanu. Bineinteles am fost banat cu viteza sunetului. :-)

    PSD= comunism, securitate, cenzura comunista.

    Cred tot ce zice ziarista in editorialul ei, cuvint cu cuvint. N-o mai improscati cu rahat si nu mai vomitati atita. E doar manipulare comunista. Sinteti ceausizati in subconstient.

    Stilul „chinezu” sau „ciutacu” e stil comunist, securist, vadimist tudorist. manipulare ieftina a prostilor. Nastase are nevoie de el, de ei. Dar matusa Tamara ii spurca pe toti din umbra. :-)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. luni, 14 aprilie 2008, 20:49

    Si mie mi s-a parut oribil ce a facut madame, o tipa pe care nu o suport. La prima vedere. Am citit insa si nu am gasit decat un articol exact, la care se adauga pararea ei de rau ca Pruteanu s-a ratat cu toate ca avea mari sanse sa ramana in istorie altfel decat ca un traseist politic, un tip fara coloana, care nu a lasat in urma mai mult de amintirea unei emisiuni bestiale. A fost intr-adevar socant, dar acolo n-am citit altceva in afara de adevar. Sa fim drepti, chiar daca omul a trecut in lumea dreptilor si nu are drept la replica. Nici nu ar avea ce spune, saracul. Doar sa arunce cu noroi, asa cum a facut de multe ori, din care deseori fara argumente. Dara acum sa revenit la blogurile noastre. PS Chinezule: iti dau niste bors de tzara de-ti trece greata :) . Ieftin. Ce mai: gratuit :) .

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. luni, 14 aprilie 2008, 20:59

    balauru:
    imi scot basca in fata incredibilei tale perspicacitati
    si apoi dau cu ea de pamant
    de ce iti pierzi vreme comentand pe un atat de mizarabil blog?
    la valoarea ta tara ar avea nevoie de tine in alta parte

    Tiberiu Lovin:
    nu-mi da nici un bors
    nu vezi ca si asa sunt prea acru?
    uite cum ma critica lumea
    ca mai imi vine sa imi inchid blogul atat sunt de rusinat

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. luni, 14 aprilie 2008, 21:04

    imi da si mie cineva un exemplu de treaba buna facuta de pippidi astfel incit sa fie dinsa vreun reper moral? nu? hai ma? nimic? nimic? vai…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. luni, 14 aprilie 2008, 21:07

    nenea cosmos:
    vad ca nu esti prea atent
    la fel ca mine, de altfel
    pai tu nu auzi ca tocmai editorialul cu pricina e un masterpiece fenomenal?
    numai ca unii dintre noi suntem mai grei de cap decat prevede societatea civila si mai putin civila…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. balauru
    luni, 14 aprilie 2008, 21:24

    chinezule, esti pierdut omule. un ziarist adevarat nu vomita la orice critica. vine cu argumente solide, contra. Voi sinteti niste catelusi ai lui Nastase care incercati sa instigati lumea impotriva jurnalistilor adevarati ca doamna Pipidi, care nu cauta popularitate ci vrea sa spuna adevarul.

    Ca sa nu crezi ca sint chiar timpit, am citit recent despre ziarele din Romania si ca un ziar de cacat ca Libertatea e pe primul loc la vinzari. Asta e publicul vostru. Dar, ce sa faci, Romania Libera nu e de orientare PSD-ista. Chiar daca „ar cauta” scoopuri si sa zicem ca baga editoriale care sa aduca vinzari. Eu am fata de Romania Libera o mare repulsie de cind tot felul de Coji au publicat acolo. Insa, editorialul asta al doamnei pippidi ( pacea ea pipi dar face bine) e credibil si daca citesti bine talkback-ul meu ai sa si intelegi de ce.

    Ciutaciu a zis despre Lovin ca e un ziarist ratat :-) vad ca se alatira „orgiei” de vorbe grele desi tine bine minte. e doar cu ochii pe …putere.

    Am zis eu ca blogul tau e mizerabil? Nu e mizerabil dar limba ta e maro. PSD de maro.
    Ziaristii cu orientare politica vadita nu sint mizerabili insa …..nu vreau sa te superi mai tare.

    Cind nu va convine ceva, scuipati. Ce atitudine e asta bre? Ciutacica? Vino cu argumente serioase si neaga cu dovezi ce se zice in editorial. E atit de simplu. Atit de simplu sa fii ziarist adevarat. Uite, cosmos ti-a deschis o portita. Da-i bataie !!!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. balauru
    luni, 14 aprilie 2008, 21:25

    A propos, traiesc la Haifa :-)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  22. luni, 14 aprilie 2008, 21:42

    Chinezule: esti tacanit? te iei dupa niste critici subtiri :) . blogul tau este prea misto sa fie inchis.

    Nea Cosmos: nimic nu stii. nici eu. a facut niste chestii super madame, dar le tine la secret. nu spun unde pen’ca’s rusinos.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  23. luni, 14 aprilie 2008, 22:54

    sar in aparare ca cum as fi fost cameraman la emisiunile sale. argumentele mele balaure le gasesti pe blogul meu cu referinte la disparitia lui pruteanu. cei frustrati sau neajunsi sau preapatrunsi de vorbele aduse de ele, n-au decat sa-si planga mila-ncontinuare. singurul dezgust in cazul de fata il am ereferitor la o pseudo analiza, facut de o pseudo fiinta umana, in cazul unui pseudo interes din partea cititorilor.
    no offense, ii cam tin partea mai ales in ce priveste parerea despre coana mugiu.
    eu cel putin abia astept sa-mi pot exprima parerea… altfel risc sa fiu dat in judecata. sunt saracel si nu prea-mi permit :) j/k
    tie ursule… nu-ti doresc decat ca la cateva zile dupa ce-ti moare cineva drag sa fii nevoit sa ma asculti aberand despre el. fie adevar sau nu. doar sa ma asculti sau sa ma citesti. nu cred ca cineva s-a plans de validitatea afirmatiilor ei ci doar de felul marsav si murdar in care le-a spus, precum si momentul ales.
    tin doar sa amintesc ca intalnirile mele cu Pruteanu au fost mai dese decat singura ta de la CUI. respect parerea ta dar sincer cacu`ma pe ea. poate el era la menstruatie cum e chinezu gravid… si deh… daca nici pe zicala cu menstruatia nu versi fecale, afla atunci ca-i stramt de tot… si nervii-s multi… poate supararea l-a manat sa faca/zica ca atare. ma scarbeste compasiunea ta din final. erai bun de regizor la telenovele…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  24. luni, 14 aprilie 2008, 23:05

    Mie sincer sa fiu nu mi s-a parut mare chestie.
    Orson Scott Card avea o mica filosofie intr-o carte numita Vorbitor in numele mortilor – la moartea unui om nu trebuie sa-l vorbesti neaparat de bine si nici sa il ingropi in noroi. Trebuie sa vorbesti despre el asa cum l-ai cunoscut, asa cum a ramas imaginea lui in mintea ta.
    Ori cel putin imaginea din mintea mea e aproximativ egala cu cea a Alinei Mungiu, tocmai pentru ca desi il admirasem la emisiunile lui de pe tele 7, pro si tvr ultimile amintiri au fost cele in care radea adi minune de el in timp ce cata cu privighetoarea, strindetele nationaliste in timp ce se pusese sa traduca toate intrarile pe limba engleza pentru legea lui, apartenenta la PRM – un partid care e o dejectie continua. Ori articolul cu pricina chiar era ok si destul de

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  25. luni, 14 aprilie 2008, 23:07

    Mie sincer sa fiu nu mi s-a parut mare chestie.
    Orson Scott Card avea o mica filosofie intr-o carte numita Vorbitor in numele mortilor – la moartea unui om nu trebuie sa-l vorbesti neaparat de bine si nici sa il ingropi in noroi. Trebuie sa vorbesti despre el asa cum l-ai cunoscut, asa cum a ramas imaginea lui in mintea ta.
    Ori cel putin imaginea din mintea mea e aproximativ egala cu cea a Alinei Mungiu, tocmai pentru ca desi il admirasem la emisiunile lui de pe tele 7, pro si tvr ultimile amintiri au fost cele in care radea adi minune de el in timp ce cata cu privighetoarea, strindetele nationaliste in timp ce se pusese sa traduca toate intrarile pe limba engleza pentru legea lui, apartenenta la PRM – un partid care e o dejectie continua. Ori articolul cu pricina chiar era ok si destul de corect. Pruteanu ar fi putut fi mult mai mult dar s-a crezut mai mare decat ii era plapuma. Corul de cantatori in struna ce s-au grabit sa-l elogieze e mult mai scabros decat articolul Alinei Mungiu.
    Cam ca Laura Stoica, nimeni nu o mai asculta, dar pentru ca a murit tragic s-au trezit sa-i faca si festival. De parca a avut mai mult de 2 hituri.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  26. marți, 15 aprilie 2008, 00:11

    parca aveam si eu un contariu pe aici….. ori a fost sters .sa fie oare cenzura PSD-ista?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  27. marți, 15 aprilie 2008, 01:33

    Nam crezut ca o sa aud lecti de buna purtare bazate pe povestiri sf dar uite ca dumnezeueateu ma contrazis. Ma astept in continuare la reguli de eticheta bazate pe jocul Duke Nukem, la bunul simt al manelistilor si la indrumaru ortografic si ortopedic al lui Dumitru Graur.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  28. blogideologic
    marți, 15 aprilie 2008, 01:58

    “George apartinea unei populatii minoritare.” Acesta este principalul motiv pentru care AMP il desfiinteaza post-mortem pe George Pruteanu. “Despre morti, numai de bine”, ne invata Solon legislatia urbanitatii pe care AMP, iata!, dovedeste ca nu o cunoaste. George Pruteanu a fost unul din CETATEA NOASTRA. De altminteri AMP il ataca foarte urat pe un alt eminent profesor universitar care “apartine unei populatii minoritare”, vorbesc despre domnul Victor Neumann. In fine, ceva notatii calitative la celebrul “borcan de zacusca” furat de George Pruteanu. Era vorba despre “zacusca de Pirscov” produsa la fabrica de conserve din localitatea unde se nascuse marele scriitor Vasile Voiculescu. “Omul este ceea ce mananca”, nu-i asa? Probabil George Pruteanu credea in butada englezeasca, cum cred si eu. In urma cu doi ani, am calatorit in judetul Buzau numai pentru a cumpara cateva borcane cu celebra “zacusca de Pirscov”. Fabrica daduse faliment! Normal, dupa atata campanie anti-Pruteanu.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  29. marți, 15 aprilie 2008, 07:13

    HD hai ca esti un simpatic. mai bine erai precum dorintele tale

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  30. marți, 15 aprilie 2008, 09:05

    nu-mi place nimic la postarea asta
    nici ce a zis pippidi
    nici ce am zis io
    nici ce ati zis voi
    nimic, nimic
    se intampla si de astea
    imi cer scuze pentru ce s-a intamplat aici
    si sper ca pe viitor sa facem o figura mai frumoasa…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  31. marți, 15 aprilie 2008, 09:21

    Mungioaica e o Chirita de toata frumusetea (vorba vine)… Ce pretentii sa ai de la ea ?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  32. marți, 15 aprilie 2008, 10:33

    @chinezu: suntem romani si cateodata o dam pe aratura. oricum, pe blogul tau au aparut si posturi care chiar fac o figura frumoasa… si acum, comparate cu acesta, parca sunt si mai interesante… am vrut aseara sa pun si eu o intrebare: ce legatura e intre realizarile unui ziarist si editorialul lui? adica daca X nu are nicio realizarea notabila nu are dreptul sa-si spuna parerea? sau daca si-o spune, trebuie intai sa fie o persoana impecabila ca sa poata spuna adevarul? ca nu vad legatura…
    si mult succes in continuare… pana la urma bloggingul are si riscuri, nu?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  33. marți, 15 aprilie 2008, 11:37

    Sa-i fie rusine acestei dudui pipi-di care poate sa aduca asemenea injurii unui om ca George Pruteanu chiar daca acesta nu mai este printre noi.A fost incomod pentru multi pentru ca critica mediocritatea si prostia , categorie in care se incadreaza si doamna pipi-di. Aceasta distinsa doamna s-a facut remarcata pri celebra sa piesa „Evanghelistii” o blasfemie la adresa crestinismului dand dovada de multa imoralitate si nesimtire,aceasta piesa a provocat insa multa greata.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  34. marți, 15 aprilie 2008, 11:47

    Sa vedem realizarile acestei hidoase PIPI-DI .

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  35. marți, 15 aprilie 2008, 13:42

    @sly,simpatic ai fost tu cu posturile tale psd-iste.eu unul sunt „apoilitic” daca asta e termenul.decat sa ma implic in politica sau in discutii despre politica mai bine ascult o manea sau promovez manelele ca e cam aceeasi mancare de peste cu politica.
    @chinezul felicitari pt blog .e foarte bun. comentariile unora nu ar trebui sa afecteze ba din contra sa nu conteze …esti criticat deci contezi.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  36. manuela
    miercuri, 7 mai 2008, 08:21

    cucoana aia ar face orice, absolut orice sa capteze atentia. din pacate pentru ea, absolut nimic pozitiv…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  37. duminică, 14 decembrie 2008, 13:15

    Am văzut sâmbătă seara o Mungiu-Pippidi şi mai dolofană decât de obicei, care vorbea în emisiunea tragicului Turcesc. Se înţelege că Turcescul nu putea decât să pluseze la tot ce afirma deontoloaga, într-un dialect moldovenesc imposibil de evitat de „dânsa”.
    Nu ar fi nimic de obiectat asupra unui pronume oarecare dacă nu ar fi fost intrebuinţat pentru „nomine odiosa”, recte distinsa prietenă Monica Macovei sau la fel de apreciatul Morar. Aşa am aflat că cele două nume odioase, pe drept sau nu, dar odioase,ar fi fost declarate „Om al Anului” de către o instituţie cu contigenţe europene, în timp ce doamna Pippidi, cu părere de rău, recunoaşte că nu a fost demnă să fie apreciată in acelaşi fel. Eu sunt uimit că doamna Mungiu nu a fost la fel recunoscută, din moment ce un anonim ca mine, de care instituţia respectivă a aflat văzând, probabil, câteva lucrări de ale mele postate pe Tesionline, am fost solicitat să accept declararea mea drept „Om al Anului” cu diplomă în regulă, la alegere; una pe hârtie obişnuită contra sumei de 100 euro, sau una pe hârtie de lux contra 300 de euro. Se înţelege că nu m-am lăsat „fraierit” de către „forul european”, şi spre deosebire de Macovei şi Morar, nu am plătit taxa pe prostie.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  38. sâmbătă, 27 martie 2010, 02:01

    I love coming here and reading about all the intresting things on this site everyday. There is nothing better than learning how to make money online and coming here really helps. Another place I go to that teaches me how to make money online through many different verticals like Blackhat seo , Blackhat, SEO , WhiteHat, Internet Marketing , affiliate marketing, blackhat money maker, the list goes on with this site but one thing for sure ever since the econmoy has gotten so bad and the recession has set in with out your site here and this site.
    [URL=”http://www.moneymakerdiscussion.com/forum/” – Blackhat[/URL – There is nothing better than learning how to make money online and coming here really helps. Another place I go to that teaches me how to make money online through many different verticals like Blackhat seo , Blackhat, SEO , WhiteHat, Internet Marketing , affiliate marketing, blackhat money maker, the list goes on with this site but one thing for sure ever since the econmoy has gotten so bad and the recession has set in with out your site here and this site. If your truly needing to make some extra cash these sites can help you better than any other online.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  39. joi, 1 aprilie 2010, 16:23

    Hi Members…

    Recently I’ve been actively looking for a iPhone type iphone search engine.

    Google & the regular Search Engines simply fail to work.

    Can somebody suggest a site like FROMPO.com – and works great web phone search engine – but I thought I’d ask anyway.

    Care to tell me what search engine your using??

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  40. luni, 6 decembrie 2010, 03:31

    […] “Există momente în viaţă când voma şi greaţa vin să te asalteze prin toţi neuronii pe… […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde