03.12.2016

Victor Ciutacu şi Ion Cristoiu s-au contrat foarte dur

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Până la urmă era de aşteptat. Mai ales în condiţiile unui caz atât de tragic precum cel al românului mort în Polonia. Victor Ciutacu şi Ion Cristoiu s-au contrat foarte dur în Sinteza Zilei de aseară…

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Bloggerii – mult aşteptata societate civilă. ! sau ?

A apărut un nou virus!

Niciun comentariu încă

  1. miercuri, 9 aprilie 2008, 14:26

    P’astea nu le vad deontologii. In fine, fuse si se duse. Macar am cazut de acord ca nu suntem de acord…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. miercuri, 9 aprilie 2008, 14:45

    nu am vazut tot, dar a sugerat cineva ca trebuia sa moara Victore? din cate am inteles eu, nu a sugerat nimeni asa ceva

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. miercuri, 9 aprilie 2008, 14:47

    mie mi-a plăcut. nu am aplaudat ca bezmeticul că „ni la ei cum să păruie” ci am apreciat două atitudini diferite „de aceeaşi parte a baricadei”. cred că şi oamenii ăştia doi sunt până la urmă…oameni.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. blue
    miercuri, 9 aprilie 2008, 14:57

    Si io m-am intrebat daca aseara s-a dorit dezbaterea (din punct de vedere jurnalistic)unui articol aparut in presa ori felul in care autoritatile romane/poloneze au actionat, viteza de reactie a acestora, etc! Nu ma interesa numarul memoriilor!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. miercuri, 9 aprilie 2008, 15:00

    ion cristoiu: gazetaria nu e telenovela

    SA MORI TU!!!!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. kmi
    miercuri, 9 aprilie 2008, 15:18

    Parerea mea e ca „viata nu e atat de rea”, „dracu’ nu-i atat de negru” si pe cei doi domni, ii suspectez de discernamant, ceea ce demonstreaza cele afirmate in prima parte :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. miercuri, 9 aprilie 2008, 15:31

    De data asta ii dau si eu dreptate lui Victor, dupa capul meu blond :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. anca
    miercuri, 9 aprilie 2008, 17:43

    no,toata ziua am asteptat sa postezi ceva pe chestia asta, da,mai draga,apoi s-o sfadit rau astia de ziceai ca nu-s de la acelasi tonomat:))))))) cred ca nici unul n-o avut dreptate,adevarul e la mijloc,mi-a placut prestatia lui radu tudor,da o fost o harababura de numa-numa.gidea,saracu,nu-i mai putea opri pe astia doi .hehehe,”m-am ris „bine!! cristoiu e nasparliu rau cind se enerveaza:))))))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. miercuri, 9 aprilie 2008, 19:16

    Foarte interesanta polemica. Personal, am inteles ca in timp ce Cristoiu sustine principiul gazetariei ‘la rece” mai presus de orice intr-o dezbatere intre oameni de presa, Victor sustine principiul ” viata mai presus de orice”. Cred ca nu mai este nevoie sa spun care ar trebui sa primeze. Care principiu. Sigur, maestrul Cristoiu invoca „telenovela” ca principal contra argument la vehementa cu care Victor isi sustine principiile. Victor ar fi trebuit sa-i raspunda ca aici nu este vorba despre „telenovela” ci de caracter. Nu ca domnul Cristoiu nu ar avea. Sunt un admirator al sau. Insa uneori cred ca are impresia ca jurnalismul a devenit o religie, iar cei care o imbraca, respectiv jurnalistii, ar trebui sa se supuna regulior jurnalistice asa cum enoriasii ar trebui sa se supuna dogmelor bisericesti. Victor a aratat ca in primul rand este OM si apoi om de presa. Este parerea mea, evident.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. miercuri, 9 aprilie 2008, 20:04

    mai marilor Romaniei, nu le pasa de noi contribuabilii cu acte’n regula ramasi pe-acasa. De ce le-ar pasa de cei plecati pe-aiurea. Nu ma enerveaza mai mult decat ipocrizia lor. Iata un exemplu, de 8 Martie anul acesta m-a contactat prin intermediar, un reprezentant al unui partid politic pentru a obtine acordul in vederea oferirii unei flori pentru fiecare dintre angajate – „fara conotatie politica” mi s-a transmis. Raspunsul meu a fost Nu si o sa va si spun de ce: nici anul trecut, nici acum doi ani, nici acum trei ani nu m-a intrebat nimeni nimic, i-a durut in ….. cot si acum odata si-au adus aminte aminte de 8 martie si de …..femei. „Intr-adevar” …….fara nici o conotatie politica.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. miercuri, 9 aprilie 2008, 20:55

    Ciutacu avea el dreptate in ce spunea. Numai ca avea, clar, dezavantajul unui argument emotional. Care este justificat insa care nu-l ajuta atat pe cat ar fi voit el. Cu toate astea, totally subscribe to what he was saying :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. jaynelsonmanela
    miercuri, 9 aprilie 2008, 22:01

    demagogie de dragul ratingului !!! romanii sint „premianti” in asta. de fapt pe toti ii doare in fund.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. miercuri, 9 aprilie 2008, 22:23

    oana tu nu esti blonda decat daca nu mai daca teai vopsit, dar blondele sunt alea naturalele.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. joi, 10 aprilie 2008, 11:49

    vai de capul lor!deja toate talk showrile au devenit o tiganeala pe fatza ..mai mult aduc audienta din cauza unui ca ,cristoiu sau ca ciutacu.parca inainte sa se dezbata un subiect realizatorii aduc un psiholog si l pune sa faca un profil psihologic ..a mai multor viitori invitati..din care reiese ca 2 sau 3 se vor certa/bate, pe baza calculelor si a analizelor psihologilor pe aia ii invita .patetic!!! exact ce are nevoie lumea paine si circ …la GREU!oricum ei mananca mult rahat la tv si nimic nu se schimba…nu mi as bate gura de pomana mai bine fac un blog si imi spun of`ul acolo decat sa ma tiganesc la tv.gazetarii lu peste!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. joi, 10 aprilie 2008, 13:42

    ai taiat in carne vie mai HD

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde