05.12.2016

Faţa umană a împăratului Ciutacu la ceas de seară…

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

E clar. E decisiv chiar. Împăratul nu ştie cânte. Dar ce bine ascultă…

Pe undeva, dacă mogulul Voiculescu nu îl mai ţine pe plantaţie, la ce pile văd că are Victor pe la lăutari, ar putea să o pună de un mic impresariat (la care, sincer, m-aş baga şi eu cu vreo 11%). Iar firma să se numească, normal, CiuTonomatul Chinezesc SRL…

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Lansarea lui Blaga sub ochiul vigilent al societăţii civile

Vanghelie şi Parlamentul, via Primăria Generală, via PSD, via Mitrea, via Oprescu, via simplu pesedist

Niciun comentariu încă

  1. marți, 8 aprilie 2008, 17:10

    Daca Sorin Ionita mi-a luat locu’ de tonomat politic, ma orientez si eu, sa am de-o fasolica pentru ala micu’ :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. marți, 8 aprilie 2008, 17:13

    Daca o fi nevoie si de o animatoare, ma bag si eu, cu toate ca am si voce :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. marți, 8 aprilie 2008, 17:28

    Aveţi cine să vă scrie textele?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. marți, 8 aprilie 2008, 18:23

    […] cum Chinezu şi-a asumat TVA-ul din firma de impresariat CiuTonomatul Chinezesc SRL, mie nu-mi rămâne decât să mă ocup de promovare… Ceea şi fac aici. […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. Ioana
    marți, 8 aprilie 2008, 19:48

    Victor, crezi ca ala micu’ se mai multumeste c-o fasolica dupa ce-a primit dedicatie de la Nea Nicu’? Asteptam urmatoru’ hit :P

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. miercuri, 9 aprilie 2008, 07:00

    Impresar s-a găsit, cântăcios este. Pe cine cântaţi că particip si eu cu un ţambal?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. miercuri, 9 aprilie 2008, 08:06

    Chinezule, Victoras canta mai bine ca multe cocote din peisajul muzicii pitoresti.
    Iar daca ar continua sa cante piese din astea cu mesaj familist, eu si prietenii mei, am fi cuceriti pe loc!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. miercuri, 9 aprilie 2008, 11:00

    @candid: merci de aprecieri, dar chiar imi cunosc limitele si stiu ca sunt afon. deci nu mai cant :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. miercuri, 9 aprilie 2008, 13:33

    :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. miercuri, 9 aprilie 2008, 16:05

    Hamparatu.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. miercuri, 9 aprilie 2008, 18:13

    Chinezule: foarte tare clipul asta, chiar daca eu nu suport lautarii. bravos. chestia cu impresariatul…zic sa o lasi balta. doar stii ca la contabilitate este nasol :) , apoi cand nu mai ai functie iti dispar si cunoscutii. brusc. nu sper sa i se intample lui Ciutacu, dar asta-i viata. prietenii aia multi te cultiva cand ai sa le dai ceva in schimb.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde