08.12.2016

NATO mi-a răpus blogul…

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Că altă explicaţie nu am. Adică tocmai în prima zi de paranghelie NATO, într-o zi ca oricare alta, în care nu am scris nici mai deştepte, nici mai stupide aberaţiuni chinezăristice pe blog, în prima zi NATO, ziceam, acum, la ora 18.30, văd că traficul pe blogul meu e sub jumătatea unei zile obişnuită (dacă există aşa ceva în blogosferă…). Nu că m-aş zvârcoli pe jos de durere, dar m-a pus pe gânduri…

Există şi două sub-explicaţii:

1. Cei care citesc blogul sunt persoane care lucrează în media, la Cotroceni, la MAE sau la MApN şi nu au mai avut vreme să intre pe blog că doar e ditai NATO călare pe ei, a se citi sunt foarte ocupaţi.

2. Cei care citesc blogul sunt bugetari şi, având (unii) zile libere, ţuşti spre zone mai NATO-free, aşa că din părţi citit pe bloguri.

Şi o sub-sub-explicaţie. Uzura şi-a spus cuvântul şi la chinezu…

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Calculator Taxa de Poluare pentru Autovehicule

Vreau, aici pe blog la mine, să fiu doar un chinezu

Niciun comentariu încă

  1. kmi
    miercuri, 2 aprilie 2008, 17:41

    Mie mi s-a părut blogosfera cam amorţită, nu tu postări, nu tu comentarii, mă rog, răzleţ, am mai găsit câte una-două…cel puţin după prânz…Da’ am zis că problema e „la mine”…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. indira
    miercuri, 2 aprilie 2008, 17:50

    cuprinzatoare panorama (trece-o la licenta poetica, ca nu-i exprimare tocmai corecta) ai zugravit, chinezule :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. miercuri, 2 aprilie 2008, 17:54

    k mi:
    merci ca imi confirmi ca nu sunt singur in univers
    in afara de mine si de piticii mei, of course :D

    indira:
    acuma no
    daca stau acasa cu piticii am prea mult timp liber
    si daca am prea mult timp liber gandul zboara
    si daca gandul zboara mi-e prea lene sa mai fug dupa el :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. miercuri, 2 aprilie 2008, 18:10

    eu pot sa iti confirm ca am muncit :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. miercuri, 2 aprilie 2008, 18:24

    Si eu am muncit pe rupte, dar nu din motive de NATO. Fiecare cu summitul lui, io am avut mai multe mici. Na ca mi-am facut datoria :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. miercuri, 2 aprilie 2008, 18:37

    daca as fi fost doi as fi intrat amandoi, serios.:-)desi amandoi am fi avut de lucru, parca azi mai mult decat in alte zile.nu stiu de ce.a fost o zi mai..hmmm.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. anca
    miercuri, 2 aprilie 2008, 18:43

    no,fii atent la mine morosene,io nu-s nici gazetar,nici „bugetivor”,asa ca am fost prezenta pe blogu tau de mai multe ori . da mi-o fost lene sa tip un coment,amu am zis sa pun osu sa te incurajez:))).am o poza cu un pui de morosan,da nu stiu unde sa ti-o trimit!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. miercuri, 2 aprilie 2008, 18:47

    Astfel de lucruri, în conjuncturi asemănătoare, se pot întâmpla oricui…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. miercuri, 2 aprilie 2008, 18:56

    anca:
    trimite pe office at pmgconsulting.ro
    sau
    cristichina at maramureseni.ro
    sau
    suporter at fcbaiamare.ro
    sau
    cristichina at sportlocal.ro
    sau
    harvuz at yahoo.com
    pe una trebe sa intre :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. miercuri, 2 aprilie 2008, 19:00

    maria coman:
    recunosc ca pe antena 3 am stat toata ziua asta
    la tvr nu ma uit din principiu
    iar la realitatea doar cand aveti voi reclame

    satmareanca:
    remember – nord blog meets blog nord :D

    hadean:
    bine ca ati muncit toti astazi numai eu am frecat-o :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. kmi
    miercuri, 2 aprilie 2008, 19:23

    Io’s ca pensionarul din reclama: „Buna asta, buna, buna” – cand se vorbeste de munca…Sa ma ierte Crina si Maria, ca ma hlizesc, chiar cred ca au muncit…Sper sa nu vina Manole sa mi-o spuna p’aia cu „ce-mi plac glumele mele” :))
    Ar trebui sa purced spre casa. Mi-a spus mie un baiat mai mare ca: „Firma nu-i carciuma sa stau toata ziua in ea”. Cred ca si lui Adi Hadean, ca
    O seara agreabila!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. miercuri, 2 aprilie 2008, 19:31

    @ Chinezu

    Cum as putea uita de Nord … ! Poate te prind maine online daca se mai raresc summit-urile :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. miercuri, 2 aprilie 2008, 19:55

    Nene Deng, cica tot un chinez a produs urmatoarea cujetare:

    Cel care toata ziua
    E activ ca o albina,
    E puternic ca un taur,
    Munceste precum un cal
    Si care seara se-ntoarce rupt de oboseala precum un caine…
    Ar trebui sa consulte un veterinar, caci este foarte probabil sa fie un bou.

    Ma simt si ma duc acasa, ca s-apropie stadiul ala grav:)…

    PS: zisei sa dau si io cu zicerili, dupa cum ma pricep, ca umbla vorba prin topuri ca oradenii-s ai mai pontosi dintre romani…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. miercuri, 2 aprilie 2008, 21:39

    Cu ratingul stam prost azi.. ne-au luat tot caimacul.. dar tot e bine, pana seara poate ne redresam :) Suntem noi prea dependenti, cred.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. miercuri, 2 aprilie 2008, 23:54

    Plus cei 3000 de jurnalişti străini care transmit …

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. Ioana
    miercuri, 2 aprilie 2008, 23:58

    NATO ne-a rapus netu’, circulatia, iluzia (si-asa fragila) ca impulsurile grandomane au mai disparut, macar in cazu’ institutiilor statului… Dar oricand, oriunde in RO, in orice situatie, avem maidanezi :D Ce avem si noi atatea pretentii, nu ne-ajunge?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. joi, 3 aprilie 2008, 08:00

    ooo, deci ai vazut cum ne cadea grafica non-stop?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. joi, 3 aprilie 2008, 08:57

    maria coman:
    pai da
    daca nu ati primit si voi 5 milioane de la guvern sa va pregatiti mai bine…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. joi, 3 aprilie 2008, 09:54

    n-a prea mers netul, de aia.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. joi, 3 aprilie 2008, 10:28

    eee, ei au primit ca merita

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. joi, 3 aprilie 2008, 15:29

    Mai este o explicatie: se mai desteapta oameni. Nu, de fapt astai prea cusuta cu ata alba neagra, ca OZNurile.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde