09.12.2016

Jijiot, votăntălău sau PenalNGist?

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Cozopleanul îmi atrage foarte serios atenţia asupra unui mare politician în viaţă. Adevărul e că, dacă s-ar da premiul pentru cel mai catastrofic politician din istoria post-decembristă, Jiji ar prinde lejer top 3.

Întrebarea e alta. Cum se numeşte cel care votează din suflet cu Jiji? Jijiot, votăntălău sau PenalNGist?

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Băsescu şi Geoană s-au ciocnit cu maşinile. Nu între ei, măăăăăăăăi…

Ce mişto se urinează Putin pe România via Bruxelles…

Niciun comentariu încă

  1. marți, 1 aprilie 2008, 09:35

    votăntălău cu siguranta …

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. marți, 1 aprilie 2008, 10:44

    NU ma! TANTALAU CU DIPLOMA!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. marți, 1 aprilie 2008, 10:59

    Jiji e mistic, va rog frumos!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. marți, 1 aprilie 2008, 11:20

    politician/nepolitician, ce-i al lui e al lui: Face Becali audienta?

    sau chiar isi inchipuie cineva ca liderul unui partid care nu apare pe harta politica este invitat in emisiuni pentru contributia fundamentala la dezvoltarea Romaniei?

    Da, stiu, s-a intamplat sa ajunga si vadim in turul doi.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. marți, 1 aprilie 2008, 11:50

    acu, sincer, câţi dintre noi nu s-au bucurat că i-a dat peste bot lu creţuleasca?

    da’ chiar, unu’ care se uită sincer fermecat la televizor când urlă a vocea lu’ creţuleasca cum se numeşte?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. guruslau
    marți, 1 aprilie 2008, 12:21

    Jiji e lovit cu pucu, dar si stupida aia prea le stie pe toate.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. marți, 1 aprilie 2008, 13:01

    fata a cerut-o.dar pun pariu ca liiceanu (de exemplu) ar fi rusinat-o definitiv, ba poate ar fi determinat-o sa puna mana pe manualul de etica. asa, cu iesirea lui jiji ea s-a bucurat, ratingul a crescut un pic, noi ne-am ras si multi vor merge sa-l voteze pentru ca „i-a aratat iel iei, mucoasei care ie ia”.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. anca
    marți, 1 aprilie 2008, 14:27

    „becaloid”,asa se numeste! da cum se numeste postul acesta tv,care il invita la tat felul de dezbateri?astept raspuns!!!!!!!!!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. marți, 1 aprilie 2008, 14:29

    anca:
    de la mine astepti raspuns?
    ok
    se numeste realitatea tv :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. anca
    marți, 1 aprilie 2008, 18:06

    mersi chinezule,amu m-am luminat!:)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. Stefan
    marți, 1 aprilie 2008, 19:43

    Oricum, prezentatoarea merita o palma, si dupa aia putea sa plece linistit GIGI. Oricat de necioplit e GIGI, mai obraznica pare a fi tipa de la realitatea! da-o in masa de treaba dar asa fac mai toate tzatzele de la realitatea TV!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. guruslau
    miercuri, 2 aprilie 2008, 08:11

    A lu jiji din teritoriu, adeca membri peneje, asteapta materiale promotionale personalizate cu Steaua pentru campania electorala. Ar fi tare Jiji daca le-ar trimite numa cu Banel…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. joi, 10 aprilie 2008, 12:08

    becali asta e culmea frate … e un analfabet nesimtit…are un tupeu fantastic de parca ar fi el dzeu.nu are pic de bun simt …ce s cu iesirile astea pe el de parca ar fi buricul pamantului?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde