26.06.2016

George Pruteanu a murit. Dar www.pruteanu.ro trăieşte…

Data înscrierii: 30.10.2003
Record de vizitatori pe zi (27.03.2008): 4.749
Afişări per vizitator (medie pe 7 zile): 1,30
Vizitatori în ultimele 24 de ore: 9.490
Vizitatori în ultimele 7 zile: 10.117
Vizitatori în ultimele 30 de zile: 12.83

Via Cozopleanul.

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Mare curvă NATO ăsta…

Când credeam că internet mai nasol nu să există…

20 comentarii

  1. vineri, 28 martie 2008, 15:05

    Dupa numarul de vizitatori din ultiml 24 de ore trag concluzia ca foarte multi dintre cei care au vazut stirea la televizor au intrat sa vada ce a mai postat george pruteanu dupa ce a murit.dumnezeu sa-l ierte.pe ei sa-i destepte si apoi sa-ii erte.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. vineri, 28 martie 2008, 15:41

    Dumnezeu sa-l odihneasca in pace !
    poate ca multi au intrat pentru ca nu-si facusera timp pana atunci, sau pentru a-i cinsti memoria… cine stie… ” daca judecam oamenii nu avem timp sa-i iubim ” ( Maica Theresa )… dar, avem speranta ca oamenii nu au uitat a mai fii oameni si da, Dumnezeu sa ne lumineze pe noi toti, noi… sa ne lasam mangaiati de intelepciune…
    respecte,
    SIBILLA

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. vineri, 28 martie 2008, 15:45

    sibilla draga, oamenii au intrat acolo asa buluc dinacelasi motiv din care cartile unui scriitor se vand brusc mai bine dupa ce acesta moare sau albumele unui cantaret urca in top la cinci minute dupa decesul acestuia.
    suntem niste ciori, abia asteptam sa prindem un starv.eufemistic vorbind, fireste.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. vineri, 28 martie 2008, 15:48

    Dumnezeu sa-l odihneasca in pace !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. anca
    vineri, 28 martie 2008, 15:59

    credeam ca nu vei scrie nimic despre moarte lui! nu am intrat pe site-ul lui aseara,poate cei care au intrat erau pur si simplu curiosi! nu-mi venea sa cred cind au dat la stiri aseara!
    Dumnezeu sa-l odihneasca!
    am vazut blogeri care fac motiv de bucurie din asta! ce jeguri!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. vineri, 28 martie 2008, 16:01

    da, cam nasol.oricum ar fi fost un om, nu-i frmos sa dansezi la moartea lui.si oricum ar fi fost george pruteanu, a fost SI un bun roman.asta ar trebui sa impuna un pic de respect.dar pe de alta parte, de unde nu-i…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. vineri, 28 martie 2008, 16:30

    In fata mortii si primitivii adoptau o atitudine de reverenta, or trebuie sa fii Gibon ca sa te comporti in felul amintit mai sus de Anca!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. anca
    vineri, 28 martie 2008, 16:55

    da dragilor,si din spirit de bun simt am postat un comentariu pe acel jeg si am fost pusa la punct de doi neispraviti! m-am si dezabonat de la blog,ca refuz sa dialoghez cu astfel de „oameni”.asta-i intimplarea care mi-a lasat un gust amar pe ziua de azi!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. vineri, 28 martie 2008, 16:59

    anca:
    nu despre moartea lui pruteanu am scris aici…
    ci despre starvul de care zice adi hadean

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. vineri, 28 martie 2008, 17:00

    Freud spunea ca scopul vietii este moartea… da… cu o moarte suntem toti datori, dar mi se pare jalnic atunci cand te folosesti de ea si arunci cu noroi pe un nume, de care ai putea fi mandru ca a fost roman. Jigodiile se bucura, gunoaiele sau jegurile nu pun pret pe nimic. Nu e de mirare ca suntem astfel judecati de altii… „Sfarsitul rasei umane va fi probabil cauzat de moartea prin civilizatie” spunea de asemenea Ralph Waldo Emerson … sunt curios sa vad si eu civilizatia in rudurile unor astfel de jogodii! Putea sa va fie tata unora, profesor altora, dar cel mai important trebuia sa va fi model de intelepciune!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. nic
    vineri, 28 martie 2008, 17:26

    Dumnezeu sa-l odihneasca in pace .
    Romania a pierdut ceea ce nu se va mai naste niciodata .
    Da , Pruteanu , a fost este si va ramane un geniu al omenirii.
    Asa suntem noi oameni , una peste alta creaturi cu toti si fara sa ne dam seama ca totusi avem in ceea ce ne priveste o seama de geni vii printre noi , dar pe care nu stim sa-i pretuim niciodata …, da chiar si dupa moarte noi romani asteptam sa vorbeasca alti pentru noi , sa aflam din strainatate cine a fost cu adevarat acest OM .

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. vineri, 28 martie 2008, 17:28

    si totusi eu ma incrancenez sa mai cred in Oameni… nu mi-e rusine cu tara noastra, rusine mi-e cu scursurile si uscaturile ei, rusine pt lipsa lor de rusine… , inca mai sper in oameni, in oameni ca voi…
    frumos a spus O Paler : ” A muri inseamna a te muta intr-o stea…” si la fel de frumos Saadi : ” Mort e acela de care nimeni nu-si mai aminteste „… cu siguranta George Pruteanu nu va fii uitat…
    respecte,
    SIBILLA

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. anca
    vineri, 28 martie 2008, 17:30

    draga chinezule,cred ca am produs o neintelegere,nu ma refer la blogul tau si la „colegii”mei de comentarii,era vorba de un alt blog unde jegurle se bucura de moartea lui pruteanu,aci pe blogul tau vin in fiecare zi ca-mi place „atmosfera”!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. vineri, 28 martie 2008, 17:35

    anca:
    stai linistita ca am inteles ce ai vrut sa zici
    am vrut sa precizez eu ce am precizat
    nu ma intreba de ce…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. anca
    vineri, 28 martie 2008, 18:24

    hehehe! sintem in plin caragiale!!!!!!!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. sâmbătă, 29 martie 2008, 10:21

    dumnezeu sa il odihneask in pace pt k a fost un critic foarte bun

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. sâmbătă, 29 martie 2008, 11:57

    tb sa mori ca sa te bage lumea (cu adevarat ) in viata ei!

    o zi (mai) buna!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. vineri, 4 iunie 2010, 23:04

    pruteanu.ro nu mai traieste !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. constantin rudeanu
    joi, 2 septembrie 2010, 12:52

    azi 02 09 2010 am revazut emisiunea Florentinei Fantanaru–dincolo de aparente- si l-am reva zut pe Marele Maestru al cuvintelor D-nul Profesor George Pruteanu..M-am cutremurat din nou la gandul ca domnia sa nu mai este printre noi,eu personal invatand foarte mult din pildele dinsului.Natiunea romana a pierdut un mare om de valoare. PACAT! Domnul sa-l odihneasca in pace!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. elena elena
    marți, 19 octombrie 2010, 11:16

    ” Un arbore cade cu trosnete. A crescut fara zgomote. […]. Fara zgomot, aceasta e crestere adevarata” (Constantin Noica, „De Caelo”)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde