08.12.2016

"Un prost discret nu mă încurcă absolut deloc"

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Ciutacu. Victor Ciutacu. Un împărat a cărui nimicnicie existenţială nu e întrecută decât genialitatea autoasumată. Un ziarist a cărui omniscienţă nu e întrecută decât de scriitura excelentă. Un mogul în devenire a cărui avere nu e întrecută decât de costul unui plin la Matiz. Un adevărat tonomat. Cu vorbe în gură…

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Adriana Săftoiu şi Felix Tătaru inamici electorali la Iaşi

Tareeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Niciun comentariu încă

  1. joi, 27 martie 2008, 12:21

    si mie mi-a placut.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. joi, 27 martie 2008, 12:26

    VC este un stupid indiscret…
    scoate exhibitii de cuvinte negandite aruncate pe ton de fumator…
    Eu am avut de-a face cu multe boli, in 90 % dintre toate cazurile omul alege boala prin deciziile lui mai mult sau mai putin constientizate.

    Nu-i place trecutul.Pt ca nu-i place istoria, memoria pt ca nu-i plac sertarele sistematizarii autentice…

    Ps atat m-a plictisit incat nu l-am putut asculta 6 minute….

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. vogel
    joi, 27 martie 2008, 13:01

    decit un turcescu fomist si lingau coafat, mai bine un ciutac sincer si arogant

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. ion
    joi, 27 martie 2008, 13:11

    de acord cu ihtys
    VC este un stupid indiscret…
    + nu imi plac inginerii care nu isi practica meseria (au pierdut inutil 4 sau 5 ani din viata) VC simte ca a pierdut anii in discutie si acesta este motivul pentru care nu ii place istoria.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. joi, 27 martie 2008, 13:34

    E un fel de Andrei Gheorghe al internetului…mai bun sau mai prost nu se stie inca…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. balauru
    vineri, 28 martie 2008, 00:40

    Limbi in cur colegiale???? :-)

    Ciutacule, lantul slabiciunilor?????

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. vineri, 28 martie 2008, 03:34

    Hai, mey, cei cu faza asta cu tonomatele? Ca eu nu stiu, si as rade si eu, sa nu rad ca la Cafe Deco fara sa inteleg carei poanta.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. copolovici
    vineri, 28 martie 2008, 07:52

    Orice bagare in seama a acestei materii, mie imi aduce a scatofilie. Mi-a spus cineva cind eram mic: „Intr-un rahat nu dai cu piciorul ca sa-l pedepsesti pentru ca pute in calea ta. Asta e menirea lui: sa puta.”

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. vineri, 28 martie 2008, 12:20

    Potoliti-va oameni buni ! Despre ce ziarist vorbim noi aici ? Ciutacu ziarist ? Hai sa lasm gluma, Ciutacu nu este decit un „aruncator de vorbe grele„. Pe bani grei, Matizul e asa, de suprafata. Desteapta-te romane, ce mama dracului !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. sâmbătă, 29 martie 2008, 00:44

    DE CE NUMI SPUNE SI MIE CINEVA CAREI FAZA CU TONOMATELE SA RAD SI EU?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. sâmbătă, 29 martie 2008, 09:42

    A zis nea` Basescu (,) ca unii ziaristi parca ar fi niste tonomate care urla la el imediat ce introduci moneda (ma rog, citat aproximativ si adaptat). Nici mie nu-mi place personajul dar in cazul anumitor „ziaristi„ are perfecta dreptate.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde