03.12.2016

Maria Coman. Despre relaxarea ştiristică simpatică

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Din motive care mă eludează complet şi care ţin de un feeling chinezăristic propriu şi personal îmi place de Maria Coman. Şi cum scrie şi cum prestează la TV. Nu o cunosc personal, nu am avut ocazia prilejului să bem un cafei de complezenţă.

M-am amuzat corespunzător când i-am văzut detaşarea televizionistică de seara trecută când, prezentând jurnalul de miezul nopţii de la Antena 3, am văzut-o prăbuşită într-o rână, cu mâna în şold, relaxată, fără închistarea unora care, dacă prezintă o ştire despre o băută lăsată cu o bătută într-un sat din Maramureş, au impresia că anunţă contactul cutremurător cu extratereştri.

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Dictatorii obosiţi mai adorm prin tribunale…

Băsescu – un mic şi discret şi cu Audi mogul-tonomat comunist

Niciun comentariu încă

  1. joi, 27 martie 2008, 09:54

    hei, multumesc. unii nu sunt foarte incantati de detasarea televizionistica, dar se obisnuiesc, ce sa faca :)
    ps- nu stau cu mina in sold, sa stii. e doar proprita in masa, sa nu cada

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. joi, 27 martie 2008, 10:03

    da, si mie imi place de maria, e o prezenta tonica:-)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. joi, 27 martie 2008, 10:10

    proptita, apropo de detasare
    hadean- multumesc si tie

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. joi, 27 martie 2008, 10:10

    maria coman:
    pentru ce imi multumesti?????
    acuma serios, e foarte reconfortant sa vezi faze de astea intr-o lume televizionistica atat de inchistata ca te trimite direct in depresie via telecomanda…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. joi, 27 martie 2008, 10:31

    pai pentru apreciere? asa stiu eu ca e frumos, ce sa fac.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. joi, 27 martie 2008, 10:35

    maria – tăt cu mâna aşe proptită să stai, că la multe ştiri asta e atitudinea normală. şi să nu te-bolnăveşti veci de isterie cronică, aşa cum vedem la colega ta dana grecu si la colegii de la rtv, prelipceanu si chiriac.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. joi, 27 martie 2008, 10:42

    maria, cum faci tu e ok, nu vreau sa ma spariu uitandu-ma la stiri, cu atat mai mult cu cat majoritatea-s cam de…pfoai de inima mea!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. joi, 27 martie 2008, 11:03

    hadean, tiribonflax- nu cred nici eu ca stirile trebuie sa te sperie. sa fim seriosi, chiar nu e sfarsitul lumii daca ninge in maramures

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. joi, 27 martie 2008, 11:04

    exact.e doar inceputul iernii:-) indiferent de ce spune calendarul:-))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. joi, 27 martie 2008, 12:32

    maria este foarte tare!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! o cunosc personal pentru ca este prietena mea! chinezule merita s-o cunosti si personal!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. Tester
    joi, 27 martie 2008, 12:36

    si mie imi place Maria. si intr-un mod ciudat, ma distreaza cand se aude modul in care manevreaza tastatura pe fundal. ma gandesc ca scrie cate ceva pe blog. :-)

    si mai imi place Mihaela Barzila….are asa ea asa „pervers”. :D

    antena 3 pare ca ia lucrurile usor, lejer, normal, nu stiu cum sa zic exact. pare mai omenesc canalul respectiv.

    aia de la Realiatea sunt praf ! sunt crispati, justitiari, emana deontologie la greu si dau din cap atotstiutori de zici ca sunt o adunatura de Mafalde.
    iar cand apare senior editorul Valeria Dorneanu e clar ca urmeaza o lovitura politica la adresa grupurilor si a structurilor, oricare ar fi alea.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. joi, 27 martie 2008, 13:13

    tester- sunetistul e disperat de taste……dar a pierdut razboiul, nu mai are ce sa faca. si da, uneori scriu pe blog

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. Tester
    joi, 27 martie 2008, 13:39

    Maria, in acelasi timp ?

    sper sa nu te pufneasca vreodata. :-)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. Tester
    joi, 27 martie 2008, 13:39

    rasul

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. joi, 27 martie 2008, 14:00

    tester- in acelasi timp cu ce?
    iar pericolul rasului planeaza tot timpul asupra mea. colegii din regie se straduiesc de multe ori sa il intretina. si uneori, cind vi se pare ca vorbesc cu noduri, poate fi de la ris :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. Tester
    joi, 27 martie 2008, 14:12

    in timpul emisiei Maria :-)

    adica tu citesti ce-ai de citit, intra imaginile, si pe fondul imaginilor si comentariului respectiv se mai aude tastatura.

    iar eu ma intrebam daca in timpul asta mai si scrii ceva pe blog; caci daca da, poate te pufneste rasul la citirea vreunui comentariu mai sugubat. :-)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. joi, 27 martie 2008, 14:27

    @maria:sa stii ca si de domnul tau imi place, ne-am intalnit in cateva randuri (doua de fapt)si mi s-a parut ca-i modest si cu picioarele pe pamant.si ar avea cu ce sa se laude, spre deosebire de altii care o fac desi n-au cu ce…
    parca ati slabit voi doi in ultima vreme:-).ceea ce imi doresc si mie, dar imi iese mai greu.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. joi, 27 martie 2008, 21:22

    hadean- atunci multumesc si in numele lui. da, am slabit amindoi, dupa ce ne ingrasasem amindoi. sa stii ca nu e chiar asa greu

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde