03.12.2016

Dă-te prins (ă), tiribonflax!

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Deci discut io cu o moroşancă de-a mea, pierdută de ceva ani prin ezoterismul inexistent al Bucureştiului (nu-i dau numele, că aşa vreau io). Printre subiecte: cine este tiribonflax?

Să revizuim: îl urmăresc de ceva vreme, îmi place cum scrie, l-am băgat (moment istoric) în blogroll la chinezu. Deci are, de departe, notă de trecere bloguistică in my book. Curiozitatea noastră, ca doi moroşeni ce ne aflăm (io cu coleaga, cum ar veni) a survenit instantaneu în momentul delta t când ne-am dat seama (io, de fapt, dar sunt politicos) că din cele 11 bloguri pe care tiribonflax le are în blogroll, 3 sunt ale unor maramureşeni.

Coincidenţă? Poate că. Nu este coincidenţă? Poate că. Fac apel pe acestă cale posesorului de blog titibonflax să îşi dea arama pe faţă dacă are sânge de moroşan sau nu. Pe faţă sau pe mail (office at pmgconsulting.ro). Cum crede de cuviinţă…

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Anunţ umanitar

Ce faci când bei o bere cu nişte bloggeri?

Niciun comentariu încă

  1. marți, 18 martie 2008, 14:10

    bagata si-n codex. si daca-i misto, cu ochi verzi si in jur de 25 de ani, s-ar putea sa fie chiar misto :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. marți, 18 martie 2008, 14:15

    „multi au incercat cu mine, dar la toti le-am dat rusine, si-au vazut cu ochii lor, cine-i briliantul number one” :) :) :) :) :) :) :) :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. marți, 18 martie 2008, 15:49

    fac pariu cu tine că nu e moroşancă!!! e din altă regiune istorică şi stă în Pipera acum, are o maşină nemţească neagră, jeep.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. marți, 18 martie 2008, 17:10

    Daca tot suntem la ora de ghicitori io zic ca e olteanca! Alte idei ? :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. miercuri, 19 martie 2008, 14:17

    Fac pariu ca asculta manele!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. miercuri, 19 martie 2008, 14:34

    măi baieţi, n-aveţi imaginaţie deloc.

    brodaţi toţi pe acelaşi portret: olteancă manelistă din Pipera cu jeep negru

    io cred că Chinezu voia ceva mai mult de la cititorii lui. şi cred că puteţi mai mult. hai, că nu-i aşa greu.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. miercuri, 19 martie 2008, 17:35

    Ce parere pot sa am, cand vad versuri de manea ? :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. miercuri, 19 martie 2008, 17:57

    @snapto: Ca persoana respectiva detine notiuni din diferite domenii, in cazul de fata, din muzica…de exemplu…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. miercuri, 19 martie 2008, 18:16

    @ snapto – in cer scuze ca ti-am cerut mai mult decat poti

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. miercuri, 19 martie 2008, 18:59

    @Kmi: nu cred ca maneaua face parte din domeniul „muzica”

    @tiribonflax: in caz ca voiai sa scrii „Imi cer scuze ca ti-am cerut mai mult de cat poti”, nu ai pentru ce :) asta e, atat pot, atat zic.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. miercuri, 19 martie 2008, 19:08

    Noa, bag’sama ca io-s unu din morosenii din blogrolu cu pricina…Multzam, tiri-biri, si auditie placuta la podo-blogu-mi. In legatura cu dilema originii…nu scrie mare pe blogul ei, fratilor, Reprezint Muntenia?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. miercuri, 19 martie 2008, 19:15

    @Snapto: :) inteleg ce zici, doar ca, la varsta mea, nu mai cred in spiridusi…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. miercuri, 19 martie 2008, 19:44

    @kmi: Si Pruteanu are o varsta si nu suporta manelele. Si multi altii… Raman de parere ca maneaua = incultura. In fine… fiecare cu ce-i place, eu mi-am spus doar parerea. Numai bine! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. miercuri, 19 martie 2008, 21:21

    @ snapto – q.e.d.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. miercuri, 19 martie 2008, 21:48

    @tiribonflax: „q.e.d.” = quod erat demonstrandum ? Stiu ca se foloseste in matematica… Mai clar se poate ?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. joi, 20 martie 2008, 01:02

    las’ c-o să înveţi când o să mai creşti

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. joi, 20 martie 2008, 11:55

    Inteligent raspuns, multumesc!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde