10.12.2016

Ce faci când bei o bere cu nişte bloggeri?

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Bei bere, normal. Şi vorbeşti despre bloguri, normal. Aşa am păţit eu în seara asta. La Irish Pub pe Titulescu cu Mihnea şi Tiberiu. Bine, adevărul adevărat e că io mi-am văzut de berea mea, dar ei au închegat pentru vreo 4,7 minute o păsărească de aia cu widgeturi şi cssuri şi mega şi pluri şi para, întreruptă doar de căscatul meu mai prelungit decât Prelungirea Ghencea. În rest, băieţi faini amândoi. De fapt asta se înţelege din start din moment ce am zic că ne-am întâlnit la o bere.

La secţiunea „ce planuri de viitor aveţi”, răspunsul este: da…

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Dă-te prins (ă), tiribonflax!

Un exemplu exemplar de dialog între organ şi conducătorul auto

Niciun comentariu încă

  1. marți, 18 martie 2008, 22:42

    mai bine beai o bere pe blog…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. marți, 18 martie 2008, 22:47

    eu eram cam obosit si mi-a dat berea in cap, d-aia am inceput sa vb pasareasca. dar sa ne intelegem, intr-adevar baieti faini amandoi interlocutorii :)

    mai repetam.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. moshu49
    miercuri, 19 martie 2008, 06:24

    :) io înteleg de aici cã tot berea cu piticii din dotare este mai guleratã ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. miercuri, 19 martie 2008, 08:17

    si eu care era cat p-aci sa ies aseara la un suc in acelasi Irish Pub

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. miercuri, 19 martie 2008, 08:59

    lasa mai Chinezule ca nici eu nu sunt foarte entuziasmat d chestii dinastea foarte foarte tehnice. Un blog e format din cuvinte nu din heroglife nu?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. miercuri, 19 martie 2008, 11:07

    Cam multa bere, mai Chinezu! Te-am vazut si in poza la paranghelie, tot cu berica si, nici un rezultat… tot pasareasca-i pentru tine chestiunea cu manevrele astea bloguristice. Pai, nu-ti zisesem ca ma bazez pe tine?! Cred eu ca n-a fost berea suficienta…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. miercuri, 19 martie 2008, 12:03

    Data viitoare da o strigare, poate vine si io sa ai si matale cu cine face misto! ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. miercuri, 19 martie 2008, 12:06

    […] fost batut de taximetristi Posted on miercuri, 19 martie 2008 by Tiberiu Lovin Dur de tot: Chinezu a fost batut de niste taximetristi care nu au suportat ca mirosea a bautura ca un veritabil […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. miercuri, 19 martie 2008, 13:00

    @lovin:amice, esti un idiot..

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. miercuri, 19 martie 2008, 14:32

    haden: sa-ti raspund? Neah…Trebuia sa ai umor si inteligenta, asa ca nu ma obosesc. Pentru cei inteligenti: Chinezu s-a amuzat.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. miercuri, 19 martie 2008, 14:36

    s-a amuzat de ce ai scris sau de tine?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. miercuri, 19 martie 2008, 14:56

    lovin:
    maestre, la bere a fost chiar amuzant cand mi-ai povestit
    dar, zau iti spun, cand am vazut pe blog la tine parca au inceput sa ma doara toate alea
    ca sa vezi
    unde dai si unde crapa…
    lasati, lasati, noi sa fim sanatosi sa putem bea bere

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. miercuri, 19 martie 2008, 15:42

    lovine dragă,trecând peste intelijenţa-mi de rang inferior, la felu’ în care ai prezentat povestea suna doar a denigrare la adresa lu’ chinezu aci de faţă. în concluzie nu-mi cer scuze, ba să-ţi pară bine că distanţa-i mai mare decât lunjimea mânii mele păroase care să gată cu un cuţât.no, aşadar, când după pui de moroşan dai cu umoru’, poate ar fi bine să trimiţi şi instrucţiunile de folosire înainte, să nu-ţi cauzeză epitete ca cum o fo ăla de mai sus. olrait?:-)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. miercuri, 19 martie 2008, 16:45

    Chinezule: chiar imi pare rau de dureri. bine ca te-am avertizat :) . sanatate si inca o bere.

    Haden: am inteles. promit sa o fac data viitoare :P . chestia cu nstructiunile. am crezut ca toata lumea stie ca pe Chinezu nu-l cheama Chinezu . oroarea mea…tura asta :) . a se citi eroare ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. miercuri, 19 martie 2008, 17:06

    no ashe, ca io nu stiu de gluma:-)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. miercuri, 19 martie 2008, 20:14

    Nene Chinezule, iti raspund la intrebarea din titlu, vineri, dupa beuta de maine sara cu Andi. Daca m-or mai tine sinapsele…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. miercuri, 19 martie 2008, 21:36

    ati vorbit de zoso, pun pariu.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. joi, 20 martie 2008, 00:08

    Castelana: 15 secunde. Pe cuvant.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. joi, 20 martie 2008, 17:15

    Ajutati-l pe MATEI. Un copilas de numai 2 ani sufera de TUMOARE LA NIVELUL CUTIEI TORACICE. Merita. Va multumesc

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. sâmbătă, 22 martie 2008, 11:30

    Cand bei o bere cu Horia mai bei una, si inca una si dupa 4 beri iti dai seama cat de tare de distrezi vorbind despre toate gagicile de langa tine in romana, cand ele nu inteleg o iota.
    „talk to me baby, its my birthday” :))) super!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. sâmbătă, 22 martie 2008, 20:16

    Horia, andi:
    no asa, mai
    acuma imi place mai tare de voi :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde