03.12.2016

Anunţ umanitar

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Te rog transmite-l mai departe. Poate se gaseste cineva. Va rog mult dati mai departe, un bebelus de 10 luni foarte bolnav, internat la spitalul Emilia Irza, are nevoie urgent de transfuzii. Are o grupa rara, 01, RH negativ. Daca ai aceasta grupa sangvina si vrei sa ajuti acest sufletel, te rog sa iei legatura cu tatal copilului, Catalin Lupascu, la nr de telefon: 0723-232.147. Donand putin din sangele tau daruiesti viata unui bebelus! Te mai rog sa trimiti mesajul la cat mai multi prieteni, asa sansele copilului de a gasi donatori vor creste !!!!!! Multumesc Katalin: Te rog transmite-l mai departe. Poate se gaseste cineva.

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Did you miss me, Mr. Băsescu?

Dă-te prins (ă), tiribonflax!

9 comentarii

  1. marți, 18 martie 2008, 13:52

    o musc rar si cand o fac imi aduc aminte ca ultima data mi-ampromis sa n-o mai fac.prietene chinezu, imi sare tara in cap pe motiv de spam:-)
    ni aci http://forum.desprecopii.com/forum/post.asp?method=ReplyQuote&REPLY_ID=3487069&TOPIC_ID=115418&FORUM_ID=1

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. marți, 18 martie 2008, 13:55

    hadean:
    imi asum 99,99% riscul sa fie o porcarie treaba asta
    dar nu imi pot asuma deloc riscul de 0,01% de a fi adevarat…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. marți, 18 martie 2008, 14:07

    In cazul asta, esti iertat.99,99%
    :-)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. marți, 18 martie 2008, 14:10

    solutia e simpla: sunat la spital, intrebat daca exista copil. daca exista, confruntat numele cu cel al tatalui. in general personalul medical e dornic de ajutor cand e vorba de verificat informatii de genul asta.

    de obicei un anunt umanitar in care se cere sange iti zice numele copilului, ca sa stii pentru cine sa zici ca faci donarea de sange. numele tatalui nu are nicio relevanta pentru asta.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. marți, 18 martie 2008, 21:42

    Acest anunt umanitar este un mesaj hoax total neadevarat transmis pe mailuri ca spam si apoi pe mes.Multumim ca crezi tot ce citesti fara sa verfici si mai scrii si post…..

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. miercuri, 19 martie 2008, 21:29

    nici macar atat nu este posibilitatea (0,01% )de adevar , e 100% fake…

    ti asa greu sa recunosti ca ai gresit postand asta ?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. miercuri, 16 aprilie 2008, 09:39

    Concluzionez ca si alte stiri de la tine nu au fost verificate si deci nu sunt veridice sitirile tale devenind POVE(stiri)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. joi, 17 aprilie 2008, 09:10

    daca te aplaudam chinezule imediat rasoundeai, daca te critic cu argumente, te ascunzi

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde