08.12.2016

Adică ce, mâncaţiaş, yoghinii nu are drept să votează?

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Că dic aştia măi! Ce ciorapul meu rupt în spirală vreţi? Nu vă simteţi bine, trăgemiaş fotonul prin expectaţiile voastre?

Şi că care-i faza dacă a scris Marean la yoghinii care stă în urechi şi face pipi între ei? Bivolarii nu are drept să votează şi ei? Nu este şi bivolarul un animal eminamente social, care are aspiraţii, inspiraţii, expectoraţii şi frământări maslowiene? Adică ce, mâncaţiaş, esteţi dintre de ăia care nu încurajează dialogul interconfesional dintre un rrom social şi un yoghin bivolar?

Băăăăăăăăăăă, antieuropenilor! Băăăăăăăăăăăăăăă, crestomaţilor! Băăăăăăăăăăă, antitalentelor!

vanghelie.jpg

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Mă laşi, măi, cu Elena Băsescu?

Să mă ia dracu dacă înţeleg ceva din ce zice Patriarhia

Niciun comentariu încă

  1. anca
    joi, 13 martie 2008, 11:17

    mai draga:) asta-i caterinca sau ce puii mei?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. joi, 13 martie 2008, 11:22

    :)) Anca, eu am tacut, dar mi-au trecut prin neuron niste reactii…Dupa faza cu „Mihaela Radulescu”…suflu si-n iaurt :)))
    Chiar si caterinca, e foarte tare! Daca e reala, e si mai tare…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. joi, 13 martie 2008, 11:24

    mai fete:
    e mai reala decat sunteti voi blogosferice :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. anca
    joi, 13 martie 2008, 11:31

    hai ma,ma lasi? asta-i caterinca sau ce pana mea?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. anca
    joi, 13 martie 2008, 11:33

    vedeti ce „socata” sint? ca am bagat comentariu de doua ori! cred ca-i de la spirala!:)))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. joi, 13 martie 2008, 11:38

    More, nici pişu n-a băut, nici gura nu-i miroasă.Oricum, vulgarizarea intrinsecă precum şi ostracizarea claselor considerate inferioare, ne duc cu gândul la perenitatea totemului şi la omul diacronic privat de dubla condiţie ambientală conferită de prezenţa lui în Nirvana. Asta e pentru „mutual”, să vede domnu’ faianţor Vanghele că şi noi ştie cuvnte pă care nu le înţălejem!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. anca
    joi, 13 martie 2008, 12:02

    vedeti ce „socata” sint? am postat de doua ori! cred ca „spirala” e de vina:)))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. joi, 13 martie 2008, 13:10

    E clar ca cineva a dorit sa il penibilizeze la absolut, pe Marean…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. joi, 13 martie 2008, 13:23

    Mai fratilor, scrisoarea e reala, dar intr-adevar penibila. E peste tot in presa de azi.
    Cu „devotatiune”, io.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. joi, 13 martie 2008, 13:30

    Aaaaaaa….Cred ca la asta facea referire aseara si Mircea Badea la faza „cu paharele cu apa”…m-am uitat cu coada ochiului ca eram prinsa cu altceva si „Vorbele si Sinteza” le-am pierdut…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. joi, 13 martie 2008, 16:29

    Deci ca si PSD si Marean e in cadere libera si incearca sa gasesca orice de care sa se tina! Simplu. Nu ?!?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. anca
    joi, 13 martie 2008, 16:54

    fratilor,m-am documentat,ba mai mult l-am vazut pe marean la tembelizor,asta o semnat ca…primarul (va dati seama ca nu el l-a scris,un consilier):))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. joi, 13 martie 2008, 16:58

    Deci, putem sa ne radem chiar mai tare =))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. anca
    joi, 13 martie 2008, 18:38

    draga kmi putem sa ridem si mai tare de natafletul asta,da intrati prima data pe site-ul:misa blog, astia ii dau cu flit lui marean! tare faza:))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. mesterulmanole
    joi, 13 martie 2008, 20:56

    Punem pariu ca vangheliuta, n-a vazut decat locul unde sa semneza? Pai cu atatea cuvinte straine de carter’ cum sa le vada?!! :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde