06.12.2016

Are tata o fetiţă, e Băsescu foc

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Staţi un pic să îmi şterg lacrimile ca să vă pot spune ce am de spus. Aşa, acuma e bine.

Deci ascultând înregistrarea de mai jos din 1991 cu Băsescu Traian cum ne spune el, ca părinte degrabă iubitoriu ce se întâmplă, că a vrut să bată un director de şcoală din Constanţa pentru că nemernicul nu i-a acceptat fiica la liceu, m-au podidit lacrimile mai ceva ca plânsul lui Băsescu la faza cu Stolojan.

Păi cum să nu plângi, stimaţi cititori, când vezi că Băsescu nu e un gherţoi de ieri, de azi, ci din imemorialele vremuri ale politicii dâmboviţene? Păi cum să nu lăcrimezi, stimaţi cititori, când vezi că datul cu pumnul şi flegma în freză sunt litera A şi litera B din metodologia băsesciană de când era mic politician? Păi, mai ales, cum să nu verşi lacrimi mai amare ca Strepsil când vezi ce tată iubitor este preşedintele nostru şi cum vroia să îşi propulseze fiica pe culmi nebănuite de progres? Cam ca şi acuma…

Via Roxana. Cu mulţumiri lui Cipri pentru indubitabilul său aport tehnologic.
[odeo=http://odeo.com/audio/17850363/view]

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Borduriada lui Videanu – faza pe China. Caracatiţa PDL e şi ea, normal, prin zonă…

Ocaua dublă prezidenţială

Niciun comentariu încă

  1. marți, 11 martie 2008, 12:32

    Cu marinelu’ nu te pui!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. marți, 11 martie 2008, 12:54

    mulsumesc mami de mentiuni :) e reciPORCa treaba :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. marți, 11 martie 2008, 13:21

    Io cre’că vocea-i pe deasupra, da’ imaginile se vede că-s reale. :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. marți, 11 martie 2008, 14:05

    Domnu’ Chinaman, nu ştiu de ce nu se potriveşte, da’ „v-am citat” şi eu la mine …
    Având ăn vedere că sunt începătoare, mă scuzaţi şi poate ştergeţi alea dou chestii de mai sus cu Copilul şi şcoala. Mulţam

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. Dezolant
    marți, 11 martie 2008, 14:18

    darius , nu pot decat sa confirm.

    Imaginile sunt mai mult decat reale, in schimb vocea, vocea nu e a lui Basescu, la fel cum Ciutacu nu este inteligent. De aceea nici nu are priza la public decat …cu forta :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. marți, 11 martie 2008, 14:45

    ca sa vezi..” pictori, dansatori si ALTE CHESTII…” ?!!! si ” nevasta-mea a spus : copilul meu nu are aptitudini..”….deci ei stiau, ca, nu are aptitudini, aaaa..de aia are acum ” atitudini ” pai copilul Elena Basescu avea pe langa nume si aripi, cine sa-i fii oprit zborul, cine o fii ” impins-o ” in alte directii si i-a frant aripa, ca noi, sigur nu.. halal parinti..
    sau sa zic mai simplu, ” ce semeni, aia culegi „, da ma, dar are base o atitudine, si ” aptitudini ” pentru ” ha ha haaa „, zeflemea curata, da da.. ” cuart murdar „..
    si uite asa, ne-am descoperit si noi potentialul si aptitudinea de a… il citi pe chinezu, de a-l magulii, zicandu-i.. a cata oara…cand ai tu dreptate, apoi ai… ce sa mai, recunosc, chinezu are potential creator si, iata ca-n darnicia lui, il mai si impartaseste si celorlalti, in felul lui, zambitor…
    gata, mi-au dat lacrimile, sunt pe miristi… evident creatia lui chinezu e ” divina”…
    respecte,
    SIBILLA

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. anca
    marți, 11 martie 2008, 14:57

    hahaha! nu are aptitudini! poate de aia s-o facut model! si bine facea daca raminea acolo:))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. marți, 11 martie 2008, 15:36

    Mey, pana la urma, multumesc ca miati aratato pe Elena asta ca lumea zicea ca ce bunoaca e si eu nam vazuto ca la televizor nu am aces decat pana la o anumita ora si aia nu mai dupa cemi fac temele de casa cares foarte multe pentru un copil de clasa a saptea nu stiu la ce se gandesc profesorii astia parca sunt niste tampiti cati dau teme asa de grele si mai mult mai putin relevante pentru viata.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. marți, 11 martie 2008, 17:27

    Ei, hai, Chinezule, ca o „umflasi” un pic la faza asta: „a vrut să bată un director de şcoală din Constanţa”. Omu’ a zis foarte clar: „Cred ca o sa ma duc sa il bat.”; era o posibilitate, nu o certitudine; de fapt, mie mi s-a parut spusa sub forma de gluma… sincer…
    Acum, ca fata chiar a demonstrat ca „nu are aptitudini” (cred ca e o formulare destul de diplomata :) )… cred ca e o pedeapsa destul de mare pentru parintii ei, ca sa nu le mai „umplem sacul” si noi, mai mult…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. Ioana
    marți, 11 martie 2008, 17:49

    Vocea se mai schimba, imaginile pot fi trucate, insa hahaitul e unic :) Vedeti ce sincer era Basel in anii ’90? Ne-a povestit cum dadea foc la nave in timpu’ liber, cum de-a ramas mandria casei (nu se stie care… pe atunci cred ca era aia din Otopeni) fara scoala… Contrar evidentelor din zilele noastre, era probabil vorba de Ioana si nu de Elena.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. marți, 11 martie 2008, 18:51

    vad ca ai obsesii: basescu si pruncii lui…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. marți, 11 martie 2008, 22:17

    Privind’o pe E.B. straduindu’se fara succes sa tina un discurs politic coerent, singura remarca pe care o poti face este: „Proasta p_ _ a a mai fost la curu’ ma’tii mai fata!”

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. Dezolant
    marți, 11 martie 2008, 23:42

    [D] [S] [N]

    In cazul tau nici macar nu e sigur c-a fost o p… la dosul ma-tii , ca prea pari …cu baterii.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. miercuri, 12 martie 2008, 02:16

    Preocuparea ta pentru Basescu & familia incepe, din pacate, sa devina mai mult decat obsesiva.
    Ok, am inteles cu toti, fata presedintelui nu e una dintre cele mai inteligente si coerente fiinte care misuna in politicul autohton. Au grija trusturi intregi si ciutacii nervosi din media sa ne aminteasca de acest lucru zi de zi.

    Scrii bine, scrii inteligent si mai ales scrii cu umor. Nu te pierde.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. miercuri, 12 martie 2008, 08:30

    adiadrian:
    merci
    pentru unii sunt pierdut deja
    nu am obsesii deloc
    am doar pareri
    merci
    pentru unii sunt pierdut deja

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. miercuri, 12 martie 2008, 09:16

    Chinezule,

    eu inca n-am gasit nici un blogar care sa scrie neutru d.p.d.v politic…mai demult speram in parerile tale, dar sau dovedit a fi chinezarii de la totul cu 3,8 lei

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. iComment
    miercuri, 12 martie 2008, 10:28

    Elena, proasta s(t)atului… nu e vina ei, e tat’su problema

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. miercuri, 12 martie 2008, 11:47

    si basescu vrea sa ii lase mostenire Romania la aia mica? Naaaaaaaaaasooooooool :)))

    http://ullise.wordpress.com/2008/03/07/de-ce-nu-iubim-femeile/

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde