10.12.2016

Petiţie pentru ca kmi să îşi facă blog

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Edit tehnic: Simona has a point când zice că poate kmi nu ştie să îşi facă blogul că nu le are pe astea tehnic. No problem. Asigurăm şi suport tehnic…
Forţata cakafonie din titlu e forţată de nervii pe care mi-i face susnumita kmi de ceva vreme încoace. Pentru că tot postează comentarii mişto pe blog la mine şi la alţii, dar stă ca cucuruzul în şură şi nu îşi face blogul ei. I-am spus că nu mai vorbesc cu ea (presupun că e o ea, dar mă pot înşela foarte natural) până nu îşi face blog. Şi nici acuma nu vorbesc cu ea. Vorbesc cu voi, cei care i-aţi văzut comentariile. Drept pentru care, în profund spirit chinezesc, declar deschisă Petiţia pentru ca kmi să îşi facă blog. Daţi cu subsemnatul în comentarii care susţineţi această petiţie.

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Elena Băsescu. No comment. Dar chiar no comment…

Orange face spam

Niciun comentariu încă

  1. kmi
    vineri, 7 martie 2008, 12:23

    …sunt „fazan” :|

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. vineri, 7 martie 2008, 12:23

    Kmi trebuie neaparat sa aiba blogul ei, ca sa ne puna si ea mintea la contributie. Prea comenteaza misto, ca sa nu ne incite si cu nite texte brici. DECI SEMNEZ! Chinezule, fa-i blog!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. isabellelorelai
    vineri, 7 martie 2008, 12:39

    Semnez şi io. Că şi mie mi-a făcut Meşteru’ Manole blog.
    Mă uit la el ca la maşini străine da’ e Mişto!
    Blog pentru Kmi!

    Kmi: io sunt fazan! da’ cu blog! :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. vineri, 7 martie 2008, 12:41

    subscriu pentru ca kmi sa aiba blog cu patos proletar si avant patriotic. numa pentru ca sa`i fac pe plac la chinezu care tanjeste la a-si clati ochii pe niste texte scrise cum trebuie. nah ca m`am bagat si io ca drossofila melanogaster in lapce :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. vineri, 7 martie 2008, 12:42

    nu numai ca semnez, dar ii si fac blogul daca vrea. ce zici, pasarica, zbori la cuib? ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. k mi
    vineri, 7 martie 2008, 13:49

    hai ca imi fac …

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. 1
    vineri, 7 martie 2008, 13:54

    naaa … just messing with u …

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. vineri, 7 martie 2008, 13:58

    deci nu mai da emotii oamenilor grand thief :D
    asta inseamna, pentru neinitiati, ca ultimele doua comentarii din susul astuia sunt la caterinca
    respectiv

    k mi said, on martie 7th, 2008 at 1:49 pm
    hai ca imi fac …

    1 said, on martie 7th, 2008 at 1:54 pm
    naaa … just messing with u …

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. tot io'
    vineri, 7 martie 2008, 14:01

    a fost buna sau proasta gluma? you decide …

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. vineri, 7 martie 2008, 14:05

    tot io’:
    la mine in maramures este o vorba: gluma-i gluma pana-i gluma, da’ dupa aia nu mai ii gluma :D
    mie mi-a placut
    dar, evident, eu sunt un chinezu…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. vlad craioveanu
    vineri, 7 martie 2008, 14:06

    dar daca nu ti-a placut promit ca nu mai fac …
    stai ca ma documentez si io de kmi a voastra …
    (din cauza asta kni trebuie sa-si faca blog sau macar cont de word – semnez si io)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. vineri, 7 martie 2008, 14:49

    de ce nu iubim femeile?
    PENTRU CA SUNT NASPAAAAAA!
    http://www.ullise.wordpress.com

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. vineri, 7 martie 2008, 15:33

    inger, ingerasul meu, eu ma rog la blogmnezeu sa aiba si kmi blog.pam pam!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. vineri, 7 martie 2008, 16:14

    AHAAAA de cand urlu io, dar vad ca fata nu se lasa cu una cu doua! Asa ca poate acum, cand suntem mai multi si vazandu-se incoltita, nu va mai putea da inapoi! ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. kmi
    vineri, 7 martie 2008, 16:57

    @ulise: jura-te!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. Codruta
    vineri, 7 martie 2008, 19:30

    Kmi tre sa faca blog…musai:)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. vineri, 7 martie 2008, 23:29

    Eu vin si intind coarda. Am creat http://kmi2008.blogspot.com/ si te astept sa trimiti texte la mavast20@gmail.com si eu le urc pe blog…daca iti surade ideea da de veste.

    Decat 10 blogari ca mine mai bine unu ca tine!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. kmi
    vineri, 7 martie 2008, 23:48

    @fanel: Pana sa dau de veste, trebuie sa multumesc.
    Crede-ma ca voi reprezenta unul din cei „10/100/1000 blogari ca tine”, dar imi voi iubi/respecta blogul, ceea ce te sfatuiesc si pe tine sa faci :)
    Nu cred ca am vazut pe undeva prin blogosfera scris, desi am vazut multe „reguli/indicatii despre cum/ce sa faci pentru a avea succes in blogosfera”…ca trebuie sa-ti iubesti/respecti blogul…parerea mea. Acum, na, fiecare dintre noi iubeste in felul lui…Eu o sa-mi iubesc/respect blogul…de tot!…pentru ca alte „gramaje” nu cunosc :)
    Weekend agreabil.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. sâmbătă, 8 martie 2008, 18:16

    kmi – eşti sau nu eşti? Ai blog, adică? Dacă nu, atunci când?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. duminică, 9 martie 2008, 23:33

    @kmi: Stai nu te aprinde! Io vb de faptul ca nu prea scriu des pe acolo…si scuipat un video pe acolo si scris ceva balarii nu prea e blogging in adevaratu sens al cuvantului.
    Eu il respect de aia vorbesc de el asa, altfel as fi fost un ipocrit care-si lauda marfa furata de la vecinu’.

    Deci ai blog ? Vrei ? Ti-ai facut ?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. marți, 11 martie 2008, 12:52

    http://www.mindra.eu/

    blink-blink…banuiam eu ca o sa am mai putin timp pentru alte bloguri…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  22. marți, 11 martie 2008, 12:59

    […] Deci da. Uite că se poate. Cu o grămadă de sprijin din partea tovarăşilor de blogosferă, am reuşit să o conving în mod decisiv (deh, call me chinezu) pe kmi să îşi facă blog. Ia uitaţi-vă la pişichera noastră ce […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  23. marți, 11 martie 2008, 13:04

    „Esti in aer”:-)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  24. marți, 11 martie 2008, 13:22

    @adihadean: nu era mai simplu sa-mi urezi „Succes pe ramura” (in traducere libera: Esti in plop si plopul in aer) :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde