04.12.2016

Blogul ca moft…

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Vă las să vedeţi ştirea şi o să comentez dacă o să comentaţi şi voi…

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Cum am boicotat discursul lui Geoană cu SMSuri

Grea viaţa de jurnalist…

19 comentarii

  1. kmi
    sâmbătă, 23 februarie 2008, 10:19

    eu as merge pe varianta „necesitate”. Mare parte din blogurile pe care imi petrec timpul apartin unor persoane ocupate dpdv profesional si cu familie. Mi se intampla frecvent sa ma surprind gandindu-ma admirativ la proprietari, cum fac efort sa-si faca putin timp pentru blog si cum reusesc sa scoata niste subiecte absolut deosebite…mi-e greu sa cred ca pentru acei oameni blogul e un moft…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. sâmbătă, 23 februarie 2008, 11:06

    cacat, ca sa ma exprim liber.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. sâmbătă, 23 februarie 2008, 11:12

    Nici moft nici necesitate. Eventual „dorinta de implicare”.

    Parerea mea.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. sâmbătă, 23 februarie 2008, 11:28

    […] secur chinezu Tags: blog, blogosfera, […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. sâmbătă, 23 februarie 2008, 12:21

    […] timpe ce umblam pe net, am vazut la Chinezu o stire preluata de la TVR, in care se pune problema daca blogurile sunt moft sau necesitate. […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. sfinx667
    sâmbătă, 23 februarie 2008, 15:32

    ai ceva de zis..de ce sa nu o faci chiar si pe blog…cunosti oameni, opinii, inveti de la ceilalti, te informezi… dupa mine, blogurile nu ar trebui sa fie nici moft si nici necesitate, mai mult o modalitate de comunicare, socializare..si, de ce nu, sa aprinda la fiecare din noi scanteia unui gand, ca loc este pentru fiecare din noi:)
    http://sfinx667.wordpress.com …. astept sugestii, sfaturi, critica obiectiva si constructiva, ar fii o onoare pt mine ca incepatoare sa invat de la tineri, va multumesc
    Sibilla Poesis – Niko

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. sâmbătă, 23 februarie 2008, 16:44

    Eu i-as spune dorinta de exprimare, pentru ca fiecare individ doreste sa comunice cu ceilalti. Iar blogul cred ca cea mai usoara modalitate, si poate si eficienta.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. sâmbătă, 23 februarie 2008, 18:35

    ca sa ma exprim liber si eu

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. sâmbătă, 23 februarie 2008, 18:57

    blogul probabil ca e un moft pentru toti politicienii enumerati de tanti de mai sus. stiu ca m-a amuzat ceva teribil in legatura cu blogul domnului iliescu. el se lauda ca isi scrie propriile insemnari si ca pagina e strict personala. atunci am si eu o intrebare. de ce vorbeste despre el la persoana a 3-a in unele insemnari? numai regii din Franta faceau asta. cine stie?
    „Iliescu va fi maine,orele X in locul Y”… Mi-e greu sa cred ca asta e scris de mana lui. Si, ca pagina personala, domnul nu uita sa mentionele eventualele locuri pe unde isi va face aparitia in zilele urmatoare. seamana cu o ieftina campanie electorala. si luand astea in consideratie, nu e blogul un moft pentru ei?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. duminică, 24 februarie 2008, 00:00

    lumea se schimba, oamenii se schimba, se schimba si metodele de comunicare. blogul e o noua metoda de comunicare cu oamenii

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. duminică, 24 februarie 2008, 00:54

    Slăbuţ material… Superficial şi făcut „la număr”, să se umple sumarul.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. duminică, 24 februarie 2008, 01:06

    Făcut mai degrabă pe principiul, „hai să zicem şi noi ceva”:))! Mi-a plăcut focusarea pe Comănescu! LOL!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. duminică, 24 februarie 2008, 03:13

    @someone zice destul de corect

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. mesterulmanole
    duminică, 24 februarie 2008, 08:58

    au urcat pe culmi marlania, au promovat incompetenta. si acum se mira de fenomenul blog! IHI!
    Slab materialul si superficial, ca multe altele…da…numarul conteaza…
    Eu ii spun ca a fost si este o necesitate, pe post de supapa.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. duminică, 24 februarie 2008, 11:00

    no bun
    blogul este fix chestia aia pe care nu trebe sa o explici, nu trebe sa o motivezi de ce te joci pe ea si nu trebuie sa stai prea mult pe ganduri de ce o faci sau de ce nu ai face-o
    e si moft, e si necesitate, e si jucarie, e si pierdere de vreme, e si meeting room, e si instrument sociologic, e si o porcarie moderna, e si alter ego, e si device freudian, e si becalism updatat, e si wc lingvistic, e si, e si, e si
    si nimic din cele de mai sus….

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. Manu
    duminică, 24 februarie 2008, 16:11

    Libera exprimare! Un mod de exprimare!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. luni, 25 februarie 2008, 10:01

    […] Publicat în Chinezărisme by chinezu pe februarie 25th, 2008 Puneam o întrebare într-un post anterior despre blogul ca moft sau necesitate. Uite că Adrian Năstase, fără să vrea, evident, dă şi […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde