11.12.2016

Cum am boicotat discursul lui Geoană cu SMSuri

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Deci da, am fost un mic chinezu nesimţit. Aşa cum veţi putea vedea în imaginile de mai jos, dacă vă intere, în partea dreaptă a prezidiului de unde perora Mircea Geoană la Consiliul Naţional al PSD, se există o tânără doamnă blondă. O cheamă Ioana Pop şi e preşedintele TSD Maramureş. Şi cum confucianismul nu s-a prins definitiv de mine, am zis să îi fac o bucurie…

Aşa că am început să îi dau nişte SMSuri. De fapt, de început a început un distins membru PSD din Maramureş, căruia nu îi dau numele din raţiuni care, pe moment, nici io nu le înţeleg pe deplin. Urmăriţi reacţiile Ioanei, care din primul SMS află că e în direct la Antena 3, iar din următoarele înţelege că ar fi cazul să îşi închidă telefoanele :).

Un pic, un pic i-am stricat decorul uman al lui Geoană…

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

DJ Valentin Stan o comite din nou

Blogul ca moft…

Niciun comentariu încă

  1. vineri, 22 februarie 2008, 12:38

    lol

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. vineri, 22 februarie 2008, 12:57

    ur a little sick pervert :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. moshu49
    vineri, 22 februarie 2008, 12:58

    Sã te fereascã Dumnezeu de chinezu moroşan! :)
    De’aia a încurcat si Geoanã „moneda” cu „bancnota” de 1 leu? ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. vineri, 22 februarie 2008, 13:12

    ,mwhahhahaha … mai bine ii dadeai lu geoana :) sau lu adomnitzei (aia e aia de langa el nu? )

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. kmi
    vineri, 22 februarie 2008, 13:28

    Abia astept sa-ti creasca piticii sa-ti citeasca blogul…Sa te vedem atunci ;))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. vineri, 22 februarie 2008, 16:11

    Un lucru nu stie chinezuatoatestiutoru’ : mama mea se numeste …. Ioana Pop.
    De asta mi-am permis sa ii dau sms, Ioanei.
    M-am deconspirat ! Evident, voluntar, dupa ce am vazut ca m-ai facut „distins” :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. vineri, 22 februarie 2008, 19:42

    Vai, raule! Cum ai putut sa faci una ca asta?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. ioana
    duminică, 24 februarie 2008, 16:18

    :)) tu erai vinovatul! ti-am mai zis: pacat ca nu erai acolo sa simti ce atmosfera misto a fost. sa stii ca in general ma bucur cand primesc sms-uri, dar ales atunci cand sunt de la prieteni:)) adevarul e ca la inceput am fost putin stresata insa dupa ce am vorbit cu prietenii din tara eram sigura ca va iesi bine. si a iesit!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde