09.12.2016

Dacă bloggerii ar vota PSD ar câştiga

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

O mică rimă destul de jenantă asta pe care am trecut-o eu în titlu. Dar la viteza cu care scriu nu am găsit altă rimă. Şi cu toată viteza nu puteam trece pentru materialul lui Mihnea, care zice el ce zice de blogosfera politică, dominată copios de psdişti.

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Recensământul blogurilor

Bucureştenilor le plac candidaţii cu cojones

Niciun comentariu încă

  1. marți, 19 februarie 2008, 14:55

    da, dar s-ar putea face o alianta blogeristica intre pd si pnl si ar lua.. stai.. :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. marți, 19 februarie 2008, 16:21

    Nu cred nenea! Suntem noi stangisti multi pe aici, dar pe specimele astea care se vor in functii de conducere de la PSD, nu prea i-am vota!
    ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. marți, 19 februarie 2008, 18:50

    Cei mai mulţi blogări nu-s afiliaţi politic, deci indecişii ar putea-o întoarce…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. dromichaetes
    marți, 19 februarie 2008, 19:21

    scuze pentru intarziere! Ti-am dat pe mail. Blogul meu e fara istorie. Adica mesajul sta doar o singura zi pe blog, dupa care dispare. Anunta-ma daca e vreo problem cu mailul.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. dromichaetes
    marți, 19 februarie 2008, 19:34

    gradinariu,

    vezi ca Mihnea s-ar putea sa iti explice altceva. Daca majoritatea bloggerilor cu bloguri politice nu e afiliata politic [corect], audienta blogurilor politice este extrem de politica [si audienta e mai mare decat bloggerii, neh?]. Si de militanta. Si daca Mihnea tace in porumb si nu se manifesta [na, ca-i dau si o leapsa indirecta pe tema asta], atunci ia si ceteste studiul asta de pe IPDI (Institute for Politics Democracy & The Internet).

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. marți, 19 februarie 2008, 22:55

    Gradinariu, ba sa-mi fie cu iertare, insa m,ulti dintre bloggeri au afinitati politice! Insa nu intotdeauna recunosc, dar „lucreaza” pentru propasirea ideilor!
    ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. Icey
    miercuri, 20 februarie 2008, 13:52

    nu-s numai pesedisti. Sincer eu nu pot sa sufar respectivul partid. Si nici liberalii, si nici peremistii(mai ales pe un anume deputat PRM am boala. Cu legile lor stupide).Sunt apolitic si putin extremist in acelasi timp.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. miercuri, 20 februarie 2008, 14:50

    puteai la fel de bine scoate un s de la partid si tot rima.viteza nu-i o scuza, dupa ce ai comis o crima.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. miercuri, 20 februarie 2008, 14:51

    Adica daca ar vota obisnuitii intalnirilor de la celula de ilegalisti din Club A; nu-i asa ?
    Acolo unde in reincarca si il reinventeaza pe mosh Iliescu din jocurile de lumini :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde