04.12.2016

Concurs cu premiu pentru bloggeri

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Final edit: Din start trebuie să precizez că „Finu” din comentariile de mai jos este din start descalificat pentru că, finu realmente fiind şi din start lucrând în acelaşi birou cu mine, din start ştia despre ce e vorba. Şi imediat după din start vreau să acord un premiu special (care consta tocmai în faptul că am zis că îi acord un premiu special) lui psisenzual. Pentru că, trebuie să recunoaşteţi, a vorbi despre penis, vulvă şi clitoris într-un post despre ce scoate pe gură un politician este, fără îndoială, a plasa comentariul potrivit în contextul potrivit.

Deci, Vanghelie este ăla care este vorbind şi rostind cele de mai jos este. Da, da… Cei care vă regăsiţi în comentarii că l-aţi dibuit vă aştept să negociem premiul. Cu excepţia din start a lu’ Finu. Din start :).

La premiu nu m-am gândit încă. Dar negociem noi. Ce vreau eu să vă întreb este ceva de genul răsuflatului „Recunoaşteţi personajul”. Cine reuşeşte să îmi spună cui aparţin vorbele de mai jos, rostite într-o emisiune tv aseară, primeşte premiul la care nu m-am gândit încă dar pe care îl negociem noi.

„Cred că Adrian Năstase e un om echilibrat, un om politic de anvergură. Unul dintre cei mai mari oameni politici, şi cred că dânsul va reaşeza şi va ştii exact poziţia pe care o doreşte şi unde o doreşte, în momentul actual politic.

Nu avem o chestie fixistă asupra lui Traian Băsescu.

Noi ca oameni trebuie să ne schimbăm.

În PSD există o democraţie şi eu cred că asta este realitatea politică din Europa.

Aici mi se pare uşor imoral.

Am ajuns să considerăm că dacă nu parcurgi lucrurile astea, de care noi discutăm pe fond negativ, nu eşti lider politic.”

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Ludovic Orban prins cu minciuna. Asta e Realitatea…

În sfârşit, s-a întâmplat!

Niciun comentariu încă

  1. mArius
    miercuri, 6 februarie 2008, 09:52

    Vanghelie ?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. miercuri, 6 februarie 2008, 10:00

    De ani de zile ma uit la televizor, fara sa-mi scape nimic, si nu am castigat absolut nimic din tot acest efort…
    Si uite, tocmai aseara, pe cand sa castig si eu ceva chinezarisme, am fost la schi.
    Bai, ce fatalist sunt… Vorba lui Cioacă =))

    Unde-am fost la schi ? La Cavnic, la nocturna.
    Sa moara Cristi de ciuda :D (aici am fost usor imoral, vorba lui Geoana !?)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. miercuri, 6 februarie 2008, 10:03

    Si io parca tot la Vanghelie m-as gandi, insa mai sunt destui agramati in PSD!
    :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. miercuri, 6 februarie 2008, 10:05

    Evident, ca citatele de mai sus sunt din Marean, dar el il citeaza pe Geoana.
    Asta se poate vedea de la distanta. Marean nu mai e de mult prostanacul de serviciu al politicii.
    Vad ca la moda sunt fătălăii :)
    Stiu si eu vreo 5-6…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. miercuri, 6 februarie 2008, 11:43

    Marean nu poate fi. Nu vad eu cuvantul „fixist” in vocabular lui.
    Dat fiind ca n-am reusit sa parcurg citatul pana la capat, din motive de plictiseala si cascat, presupun ca e Geoana.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. Finu
    miercuri, 6 februarie 2008, 12:51

    Marean aseara la emisiune la Nasu’ ! Na! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. Finu
    miercuri, 6 februarie 2008, 12:53

    si amu zi de premiu….repede ca mi-e foame :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. miercuri, 6 februarie 2008, 12:55

    Finu:
    nu prea…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. Finu
    miercuri, 6 februarie 2008, 12:57

    chinezu:
    25

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. miercuri, 6 februarie 2008, 14:12

    La politica, fotbal si sex se pricepe oricine! E chiar asa?
    http://psisenzual.wordpress.com
    Punctul S al sexualitatii feminine. Sexologie online
    Va invit cu drag si cu tot interesul sa vizitati adresa de mai sus.
    Si va asteptam sa reveniti cu opinii, sugestii, articole, imagini.
    Experienta ta conteaza!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. miercuri, 6 februarie 2008, 14:20

    sa tot fie oprescu ?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. Andrei
    miercuri, 6 februarie 2008, 16:03

    Geoana

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. miercuri, 6 februarie 2008, 17:19

    iliescu

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. waszlaw
    miercuri, 6 februarie 2008, 18:42

    hmmm…geoana

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. Somnorosul
    joi, 7 februarie 2008, 00:08

    Îţi răspund la întrebare dacă ghiceşti cine a scris următoarele rânduri:
    ” O vorbă înţeleaptă spune că . La fel şi conducătorii. Ne leagă mulţi ani de prietenie în care ne-ai câştigat respectul, încrederea şi iubire. Te-am urmărit cu admiraţie şi bucurie cum ţi-ai valorificat educaţia şi bunul simţ, erudiţia, diplomaţia înnăscută, înclinaţia spre tot ce înseamnă cultură şi frumos, vocaţia europeană, devenind în timp omul politic de azi, inteligent, rafinat, integru şi devotat intereselor României, pe care le-ai pus mai presus de orice.
    Pentru viitorul copiilor noştri, pentru speranţa înmai binele acestei ţări, pentru tot efortul pe care-l faci pentru a ne recâştiga mândria de a fi români într-o Europă unită, pentru preşedintele minunat şi demn care ştim că poţi fi, îţi suntem şi îţi vom fi mereu alături, necondiţionat.
    Cândva am scris un cântec ce a devenit şlagăr: „Am ales nemărginirea”. Astăzi spunem:” Am ales Adrian Năstase!”
    Hai că e uşor!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. joi, 7 februarie 2008, 07:06

    Gramo?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. joi, 7 februarie 2008, 09:01

    Diaconescu?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. joi, 7 februarie 2008, 12:08

    şi care sunt premiile? eu cred că e vorba de doar un premiu.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. joi, 7 februarie 2008, 12:31

    premiul e asta: o noapte salbatica cu cel care a zis chestia aia pe care trebuie sa o ghicim. hai sa vedem, fiecare a nominalizat pe cel pe care si l-ar dori in pat

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. joi, 7 februarie 2008, 12:41

    dacă eu aş zice gramo… ar însemna că urmează o noapte de sex în grup?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. joi, 7 februarie 2008, 12:42

    bre, eu l-am ales pe tata ili. ca e in zodia pesti, deci e peste batran si i-au trecut multe curve prin maini…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  22. joi, 7 februarie 2008, 12:52

    deci, de aia e aşa zâmbitor?

    deci, de aia zâmbeşte mereu? amintirile ăstea.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  23. joi, 7 februarie 2008, 15:51

    pot sa-mi schimb raspunsul? :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  24. vineri, 8 februarie 2008, 10:58

    cand ne dai si raspunsul…..?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  25. vineri, 8 februarie 2008, 11:12

    monstru: