09.12.2016

Ce îi mână pe cei de la Realitatea în luptă?

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

La faza cu taxa auto mă refer. Adică Realitatea a semnat un contract cu avocatul care a câştigat primul proces cu statul român pe motiv de taxă ilegală şi a creat un cont de mail taxaauto@realitatea.net la care oamenii să îşi scrie păsurile automobilistice, iar respectivul avocat să îi îndrume pe calea cea dreaptă.

Clar şi eu sunt pe contra cu idioţenia asta de taxă. De mediu my ass… Dar eu nu sunt Realitatea. De aceea întreb: oare doar dragostea de popor şi de rating îi mână în luptă? Sau mai e şi altceva?

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

What’s a Blog?

Am şi io un evreu în blogroll

Niciun comentariu încă

  1. vineri, 25 ianuarie 2008, 12:11

    populismu’, popolismo! :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. vineri, 25 ianuarie 2008, 14:28

    Omu’ http://www.realitatea.tv e inca proprietatea lu Prigoana. Poate mailu e pe realitatea.net …

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. vineri, 25 ianuarie 2008, 14:46

    Marius:
    corect
    marcat si corectat
    merci

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. vineri, 25 ianuarie 2008, 15:18

    Doar de rating varu! De popor ii doare la basca!
    :(

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. vineri, 25 ianuarie 2008, 15:37

    Toti is impotriva guvernului… de la popor, companii, media sau parlamentu’ Europei. Dar ei nu se lasa. Conform devizei: Viatza era dura… dar ei si mai duri!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. vineri, 25 ianuarie 2008, 17:11

    ce altceva ar putea sa-i determine sa faca o asemenea campanie decat iubirea pentru rating?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. vineri, 25 ianuarie 2008, 19:49

    Ma dau batut, cei mana?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. vineri, 25 ianuarie 2008, 22:22

    audienta si prostia ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. blogideologic
    vineri, 25 ianuarie 2008, 22:23

    Deontologia

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. ziaristdecursalunga
    sâmbătă, 26 ianuarie 2008, 12:32

    Pai, sa vedem. Este bine stiut ca Realitatea este apropiata Cotroceniului. Tot la fel de bine stim ca Basescu este in razboi total cu Tariceanu. Taxa de prima inmatriculare este sustinuta cu indarjire de primul ministru. Prin acest lucru, Tariceanu se situeaza, teoretic, impotriva unei mari parti a boborului. Prin campania de presa, Realitatea nu face altceva decat sa sustina subiectiv punctul de vedere al boborului, la care Basescu se intoarce din cand in cand. Asadar, Realitatea va puncta pe mai multe planuri. Va castiga simpatia si ratingul boborului si va face o subtila campanie electorala in favoarea PDL si a presedintelui. Asadar, eu cred ca dragostea de bobor ;) ii mana in lupta.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. Buba Ioan Nicuşor
    luni, 28 ianuarie 2008, 13:16

    Guvernul Tărieanu este un guvern de hoţi şi încalcă legea pe care ei ar trebui să o respecte. O masină euro 3 sau 4 nu poluează ca o masină non euro. Taxa de mediu ar trebui să o plătească cei care au defrişat în mod barbar pădurile. de aceea ne confruntăm astăzi cu inundaţii. De aceea suferă atâţia oameni nevinovaţi din ţara aceasta.Guvernul ar trebui să dea banii înapoi la cei care au plătit taxa de primă înmatriculare fără a mai fi nevoie să-i acţioneze omul în judecată.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. dana
    luni, 28 ianuarie 2008, 19:48

    de ce ne confruntam mereu cu probleme.Taxa de inmatriculare e sustinuta de prim ministru mereu,dar el plateste taxa la masina lui, pentru ce platim taxa ca drumurile sint praf, sa sustina drumurile.D N SV CJ

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. Buda Ioan Nicuşor
    marți, 29 ianuarie 2008, 10:38

    Guvernul Tărieanu este un guvern de hoţi şi încalcă legea pe care ei ar trebui să o respecte. O masină euro 3 sau 4 nu poluează ca o masină non euro.
    Guvernul ar trebui să dea banii înapoi la cei care au plătit taxa de primă înmatriculare fără a mai fi nevoie să-i acţioneze omul în judecată.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. Buda Ioan Nicuşor
    marți, 29 ianuarie 2008, 11:09

    Taxaauto este o discriminare faţă de români. Tot de acolo se trage şi proverbul mai mult tentru noi guvernul mai puţin pentru voi bugetari. Asa nu se mai poae trăi în Ronânia acest guvern vor să ne aducă la sapă de lemn guvernul ar trebui să dea banii înapoi

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. Eugen
    marți, 29 ianuarie 2008, 16:31

    Am cumparat Opel Astra Caravan,motor 1,7CDTI,an fab,2004,Euro4. Am platit taxa de inmatriculare 1100 euro.Cat ar fi acum taxa auto??? Sau cat as putea sa recuprez din acei bani?Referitor la taxa?….este o aberatie. Multumesc mult

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. sorin
    miercuri, 30 ianuarie 2008, 17:14

    taxa asta este o aberatie.Un om mai cu buzunarul stramtorat cum sa-si mai permita astfel de taxe cand nu mai poate sa-si plateasca cheltuielile de intretinere.Iar un salariat care are salariul minim pe economie si reuseste sa puna la ciurap un ban ptr.o masina adusa mai ieftin de dincolo cum sa mai faca rost de o taxa mai mare decat valoarea masinii?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. tita maria
    miercuri, 30 ianuarie 2008, 17:35

    mintea mea nu poate sa conceapa o asemnea desconsiderare pentru cetateanul de rand ,care vrea sa fie civilizat procurandu-si o masina .
    consider ca acest guvern este bun de pus la zid si in acelasi timp cred ca aceasta campanie pe care ati lansat-o merita mediatizata cel putin 4 ore pe zi (maxima audienta)
    daca acesta campanie va avea efect ,sunteti cel mai tare post de televiziune.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde