04.12.2016

Rău a ajuns PSD dacă are de ales între Vanghelie şi Tudorache

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Vanghelie sau Tudorache. Tudorache sau Vanghelie. Sau, altfel spus, „Bucureşti, PSD te pupă din mers”. Păi dacă s-a ajuns la o asemenea ridicolă „dilemă” pentru stabilirea candidatului roşu la Primăria Capitalei, ce pretenţii mai poate avea partidul? Măcar Vanghelie, cu toate relele lui, se zbate şi chiar reuşeşte să se impună şi să fie un adevărat politician, măcar din punct de vedere organizatoric. Dar Tudorache ăsta ce aptitudini are în afară că organizează şedinţe comuniste de execuţie rapidă a celor care nu plac şefului Geoană?

Io unul m-am hotărât. Merg pe faza clasică a alegerii răului cel mai mic dintre două rele foarte mari. Deci merg pe mâna lui Vanghelie. Haideţi măi, oferă careva mai mult?

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Poţi să mă împrumuţi cumva cu 700.000 euro? Radu Berceanu poate…

Dobitocul

Niciun comentariu încă

  1. luni, 7 ianuarie 2008, 10:26

    daca iese vanghelie primar eu il votez pe becali presedinte si pe vadim prim ministru, sa fie troica aia buna :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. chinezu
    luni, 7 ianuarie 2008, 11:13

    mihnea:
    ce ai, frate digital?
    ce e cu scenariile astea de horror?
    :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. luni, 7 ianuarie 2008, 13:01

    Daca iese Vanghelie primar promit ca imi mut din nou domiciuliul in afara Bucurestiului…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. luni, 7 ianuarie 2008, 13:26

    mai voi vorbiti ca nu-l cunoasteti pe tudorache!!!! vanghelul e dulce boare!!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. chinezu
    luni, 7 ianuarie 2008, 14:42

    moromete:
    io si asa nu am buletin de bucuresti
    ca nu m-a tras de nici o culoare sa imi fac

    manole:
    mestere, io mai stiu ceva, ceva
    dar nu se poate spune ce stiu
    ca ma da in calomnie…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. şoferul
    luni, 7 ianuarie 2008, 15:29

    dintre doi cretini, de ce ar trebui sa aleg pe cineva obligatoriu?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. luni, 7 ianuarie 2008, 16:03

    ha ha
    eu stiu un loc unde nici macar tudoraci nu se eczista…
    nu-i vorba de orasul de resedinta. nu, nu interpretati :D
    aici avem si e-vanghelisti, si protestanti, si budisti, si mozaicari…
    slava domnului ! sau doamnei ?!
    =))=))=))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. luni, 7 ianuarie 2008, 17:20

    Deci io nu pot sa zic decat ca mi rusine.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. moshu49
    marți, 8 ianuarie 2008, 05:35

    bine cã m-ai linistit cu lipsa buletinului de bucuresti, dar sã nu mai faci de’astea!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. chinezu
    marți, 8 ianuarie 2008, 07:10

    soferul:
    apoi parerea ta nu se pune, lucica
    pentru ca ii sti prea bine pe ciocoflendarii astia si comiti delict de obiectivitate :D

    vasile vlasin:
    da’ tu esti ceva pui de mason cu intelepte protocoale de vorbesti asa de incifrat?
    la cum descrii tu baia mare zici ca e haosul spritualo-religios acolo :D
    prin ce lume te invarti pe acolo, mai vasile? :)))))

    darius f:
    mda, trist

    moshu49:
    promit ca pana data viitoare sa nu mai fac :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde