10.12.2016

Declar deschisă competiţia televizionistică dintre Antena 3 şi Realitatea TV

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Anul 2008 va fi unul extrem de interesant şi pentru audiovizualul românesc. Mă refer aici, în primul rând, la cele două televiziuni de ştiri majore, Antena 3 şi Realitatea TV. Care cu cine ţine, cum şi de ce nu are rost să insistăm aici pentru că cititorii sunt mult prea inteligenţi pentru a-i jigni cu aşa ceva. Interesant va fi cum vor fi puse în mişcare forţele televizionistice ale celor două instituţii şi care vor fi liniile principale ale bătăliei dintre ele. Pentru că bătălie va fi, nu am nici o îndoială. Cazul Ludovic Orban a fost doar un antrenament lejer pe care anteniştii şi realiştii l-au executat pentru încălzire. Urmează meciurile oficiale. De aceea declar deschisă competiţia. Iar galeriile se strâng încet, încet către tribună…

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Am ascultat şi io Papa & Moni-K

Cât de proşti sunt americanii? Foarte!!!!!!!!

Niciun comentariu încă

  1. luni, 7 ianuarie 2008, 09:36

    Eu ştiu câştigătorul, dar nu-l spun ca să nu scadă interesul pentru competiţie…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. luni, 7 ianuarie 2008, 10:24

    vreau ca OTV sa castige :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. chinezu
    luni, 7 ianuarie 2008, 10:26

    io as miza pe tvr cultural
    sau pe taraf tv
    ca amandoua promoveaza cultura
    in felul lor
    si nu fac politica deloc
    in felul lor
    :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. luni, 7 ianuarie 2008, 10:51

    eu as zice ca trebuie sa iei in calcul si antena 1.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. chinezu
    luni, 7 ianuarie 2008, 11:08

    japonezul:
    adevarul adevarat pe care il stii si tu e ca jocul o sa fie mult mai mare si cu mai multe televiziuni
    numai ca pe mine ma intereseaza din mai multe motive duelul dintre antena 3 si realitatea
    e subiect de analiza asta :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. luni, 7 ianuarie 2008, 17:17

    Io tin cu Antena. Pot?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. luni, 7 ianuarie 2008, 17:33

    Realitatea FTW, au primit si elicopter da la Vantu ( http://www.cancan.ro/2008-01-07/Vantu-cumpara-elicopter-pentru-Realitatea-TV.html )

    Corect ar fi cine manipuleaza mai obiectiv si deotologic, mda…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. chinezu
    luni, 7 ianuarie 2008, 17:47

    darius f:
    bai darius tu tot cu antena esti de pe vremuri de cand ne uitam la unguri :D
    sa tii cu ea mai numai sa nu te scapi prea tare :D

    adiadrian:
    pai realitatea a fost mereu la inaltime :D
    cu asta cu manipulatul nu sunt de acord
    ca presa nu manipuleaza niciodata
    ever ever never ever never

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. luni, 7 ianuarie 2008, 20:00

    Chinezule, m-ai prins. Desi nu intelegeam absolut nimnica(cam tot atata inteleg si amu) ma uitam zilnic ca ditzalu la „Esti Mese”.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. ziaristdecursalunga
    luni, 7 ianuarie 2008, 20:46

    Nu stiu care dintre cele doua televiziuni va iesi castigatoare.Cert este ca daca asa se pune problema, din acest razboi, bizonul va fi cel infrant.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. moshu49
    marți, 8 ianuarie 2008, 06:20

    dar jucãtori, jucãtori crezi cã au? cine, bosorogu’ (am voie cã’i de’un leat cu mine!) ãla de la „viata studenteascã” cu gâdea cel voinic vs „blondele” (tale) cu pletele în vînt si vorbele la pãmânt? sînt prea inteligent (ciutacu e puriu!) ca s-o fur.
    sau partida e numai la simplu, între moguli?
    e clar, nu intru în galerie rãmîn pe net-ul meu.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. chinezu
    marți, 8 ianuarie 2008, 07:06

    ziaristdecursalunga:
    bizonul pierde intotdeauna
    ca de aia e ca si disparut…

    moshu49:
    s-ar putea sa vedem si niste transferuri foarte spectaculoase de la o echipa la alta
    asa se aude prin targ cel putin

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde