05.12.2016

Oare numai mie mi se pare penibilă Teo cu campania ei de revenire la Prima pentru 100 de euro?

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Teo îmi lasă un gust cam la fel de amar cum mi l-a lăsat Mona Muscă. Nici măcar nu am chef să mă explic de ce. Dar presupun că oricum înţelegeţi voi…

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Petre Roman şi Foreign Policy – fix vaca şi chiloţii

TVR Cultural are nevoie urgentă de Salomeea Guinea

Niciun comentariu încă

  1. joi, 3 ianuarie 2008, 23:33

    mai amar decat Mona Musca nu cred ca exista pentru mine din punctul de vedere al oamenilor publici…de la Teo nu am avut niciodata asteptari. ma uitam din cand in cand, dar nu eram in categoria ei de public. De la Mona Musca chiar am avut. Am avut senzatia ca este genul de politician care poate schimba ceva…a fost o mare dezamagire. Ca ziarist, cand am intrebat-o daca este adevarata povestea cu dosarul si turnatoria (initial totul aparuse pe surse), s-a uitat in ochii mei si m-a mintit senina, zicandu-mi ca nu e nimic adevarat. Ca e o denigrare. Nu am crezut-o. Nasul imi zicea ca minte. Din pacate, am avut dreptate.
    Culmea, stii ca a tinut mortis sa se duca la Parlamentul European desi nu stia o boaba de limba straina?…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. vineri, 4 ianuarie 2008, 06:53

    Nu sta comparatia dintre teo si mona musca, femeile astea fac parte din realitati paralele.
    teo face parte din categoria oamenilor care practic nu exista: ei sunt inventati, dintr-o necesitate de piata, de un inspirat ca sarbu; sunt un gand, o fictiune, o idee de marketing, o imagine produsa pe un perete prin miscarea degetelor in fata unei lanterne. dramoleta apare cand aceste personaje incep sa creada ca au viata proprie si incearca sa iasa din mintea celui care-i gandeste. asta s-a intamplat cu teo si mai sunt vreo cativa in situatia ei. indiferent cata audienta va face, putini vor sti ca, de fapt, prima va difuza mereu gandurile ratacite prin piatza ale lui sarbu.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. vineri, 4 ianuarie 2008, 07:34

    Nu merge comparaţia cu Muscă. În rest, Teo este jenantă. Chiar mă gândeam ieri să scriu despre campanie. Într-o intervenţie a ei, diin topica propoziţiilor reieşea că s-a dus la Prima pentru o sută de euro, nu că dă premiu suma.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. chinezu
    vineri, 4 ianuarie 2008, 08:30

    no bun
    imi retrag comparatia cu mona musca
    nu de alta dar cred ca aveti dreptate
    fandoselile lui teo mare vedeta media nu se pot compara cu minciunile senine ale monei musca
    dar nu-i asa ca e jenanta, totusi, teo?
    nu e vorba ca mi-a placut vreodata fenomenal de ea
    dar avea acel altceva decat il au multi vedetoi pe la noi
    dar acum e jenanta…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. alx
    vineri, 4 ianuarie 2008, 13:38

    Teo e de mult timp PENIBILA..nu inteleg de ce nu se retrage din vizorul public
    Femeia asta nu are atata minte sa-si dea seama ca e TRECUTA din toate punctele de vedere !!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. vineri, 4 ianuarie 2008, 15:49

    ai internet si te uiti la…

    o zi buna!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. chinezu
    vineri, 4 ianuarie 2008, 16:29

    mado:
    deci cum?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. vineri, 4 ianuarie 2008, 16:32

    ai internet si privesti la…
    in loc sa…
    asta… spuneam.

    o zi buna!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. chinezu
    vineri, 4 ianuarie 2008, 16:40

    mado:
    deci asa…
    am vazut promoul asta idiot pentru venirea lui teo la prima in pauza publicitara de la filmul the golden child cu eddie murphy
    sau, ma rog, poti sa iti si inchipui ca am vanat prostia asta cu teo toata ziua cu mana pe telecomanda
    dar nu e cazul :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. vineri, 4 ianuarie 2008, 18:15

    Mi e mi sar parea penibila Teo si daca pur si simplu ar ridica un gunoi de pe strada.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. sâmbătă, 5 ianuarie 2008, 09:47

    nu vreau sa te invinovatesc decat de un singur lucru:
    eu nu stiam de campania asta
    nu stiam ca Teo pleaca de la… imi scapa
    si vine… unde spuneai ca vine; oricum nu conteaza
    Teo e si fata simpatica/faina uneori (ca doar e Om) doar ca a luat-o valul

    nici eu nu import baterii pt cei care cred ca se consuma mai repede daca schimbi posturile mai des!

    merci de raspunsuri; o zi buna!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. sâmbătă, 5 ianuarie 2008, 13:21

    chiar e penibila…chiar patetica…nu are cum sa isi mai revina….la rating ma gandesc. trebuia sa fi ramas la pro, acolo se potrivea. a crezut ca TEO e un brand in sine…dar nu era :(

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde