04.12.2016

Renate Weber chiar pleacă la Strasbourg. De vreo 11 zile tot pleacă

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Încă nu ştim dacă a ajuns sau nu. Dar ştim, de pe blogul ei, că pleacă.

Sincer, nu îi înţeleg pe europoliticienii care şi-au făcut blog numai ca să dea bine la pulime în campanie. Renate Weber e cel mai clar exemplu. Să nu îmi spună că e ocupată, că munceşte pentru binele poporului şi nu are vreme să şi scrie şi alte abureli bruxelloise. Nu trebuia să îşi facă blog, în primul rând, atunci. Dar e faza clasică: sacii în căruţă şi la revedere multă!

Ceilalţi europarlamentari mai bagă pe blog. Cu chiu cu vai dar mai bagă. Dar Renate ne-a uitat de tot. Nu-i bai, oricum. Că şi aşa nu am votat cu ea…

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Relu Fenechiu nu mai are bani nici de un domeniu web

Să nu uităm niciodată să fim copii. Niciodată…

Niciun comentariu încă

  1. joi, 20 decembrie 2007, 14:28

    Dar noi, votanţii dumneaei?
    Acum, nu chiar pe doamna Weber am votat-o, ci lista „după care s-a ascuns”, pe prima poziţie, dacă nu mă-nşel…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. joi, 20 decembrie 2007, 15:29

    Chiar stiu ca d-na Weber a fost la sedintele din PE…care sedinte sunt chiar de dimineata pana seara si sunt obositoare. Poate ar trebui sa ne intrebam cum de altii au atat de mult timp liber? Ca, pana la urma, nu i-am trimis acolo ca sa completeze zilnic pe blogurile personale, ci ca sa munceasca (ca sa nu mai spun ca unii politicieni nu isi scriu singuri blogurile…). Asa ca…give her a break, please. Scrie cand are ce, cand are timp si cand simte nevoia sa scrie. Nici in campanie nu a scris in fiecare zi, deci nu inteleg de unde ideea asta ca s-a schimbat (adica s-a vazut cu sacii in caruta etc.). Eu as zice sa mai asteptam macar o juma’ de an, pana sa dam verdicte – cine a meritat si cine nu (votul si increderea noastra). Si, repet ideea mea fixa, oricat de misto ar fi ca un om politic are blog, nu cred ca putem sa il judecam dupa cat de des posteaza pe el. Ca in cazul asta poate ar trebui sa il votam cu totii pe Nastase presedinte! Gresesc?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. joi, 20 decembrie 2007, 16:27

    recunosc ca activitatea de blog implica si multa pierdere de vreme. Poate Renate are alte lucruri mai importante de facut la Strasbourg decat sa scrie „aberatii” pe internet.
    Zic si eu, sa nu te superi. Azi sunt Gica-contra cu toata lumea.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. joi, 20 decembrie 2007, 17:07

    Mirela, monstru:
    nu am cum sa ma supar pe voi
    ca voi aveti bloguri si nu va bateti joc de ele
    nu contest ca renate are multa treaba
    mai mult, spre deosebire de altii chiar intelege ce se intampla pe acolo
    io ziceam doar ca e de prost gust sa iti faci blog numai pentru campanie sa te dai shmeker ca ai si tu blog si dupa aia la revedere
    mai bine nu il faceai deloc decat asa
    apoi sa inteleg ca ceilalti europarlamentari cu blog muncesc mai putin decat renate?
    ma indoiesc foarte tare
    e treaba mea daca am interpretat ce face renate cu blogul ei ca o lipsa de respect
    dupa cum e treaba voastra sa nu fiti de acord cu treaba mea
    ca doar de aia e faina blogosfera :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. iulian n.
    joi, 20 decembrie 2007, 18:24

    Hai fii serios, scrie in fisa postului ca trebe sa produci ceva – neintrebat – ca sa se distreze moka sulimea? Pai asa, gratis, care e afacerea?
    Libera la mare – dati cu emailu tot gratis, semeseu, telefonu sau scrisoarea (pentru cunoscatori, fireste) – daca e ceva neclar. Va cauta ea cand o fi nevoie. Daca ar avea consilier i-ar explica si cum se desfiinteaza sau ascunde jurnalul :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. joi, 20 decembrie 2007, 18:55

    Renate Weber e prea ocupata ca sa mai interactioneze cu poporu’…
    Pana ne lamurim cum sta, ai o leapsa de la mine, despre cartile copilariei…asa, un subiect mai soft.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. joi, 20 decembrie 2007, 21:32

    pentru luna decembrie hai sa ii dam circumstante atenuante. Tre sa isi puna ordine in viata profesionala. Cred ca va avea multe de spus, poate chiar pe blog.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. joi, 20 decembrie 2007, 21:33

    raule! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde