03.12.2016

Film cu accidentul lui Orban

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Via Monitoring Media.

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Din ciclul "Nu văd ochelarii din cauza ochilor": azi frontnews.ro

Cum a ratat PSD mediatizarea unei achiziţii de marcă

Niciun comentariu încă

  1. miercuri, 19 decembrie 2007, 13:44

    intrebarea mea e , daca stii in restul de film pana la cele 7 minute de filmare, apara sau nu fetita care se banuieste ca ar fi fost lovita?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. chinezu
    miercuri, 19 decembrie 2007, 13:45

    manole:
    buna intrebare
    din cate mi se spune nu apare deloc
    dar nu bag mana in foc
    asa ca sa o pastram la nivel de barfa

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. miercuri, 19 decembrie 2007, 17:11

    Senzaţional, doamnelor şi domnilor, pe acest film se vede clar cum domnul Orban VORBEŞTE LA TELEFON, este incredibil, un om care tocmai a făcut un accident VORBEŞTE LA TELEFON! AVEM DOVADA CĂ LUDOVIC ORBAN A VORBIT LA TELEFON! Poate chiar cu Elodia!

    Sigur e Realitatea şi nu Dan Diaconescu?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. miercuri, 19 decembrie 2007, 18:10

    Cristian Banu:
    adevarul ca e grele politichiile :D
    asta cu telefonul chiar nu am inteles-o
    poate omu suna acasa la nevasta sa ii spuna draga sunt bine
    sau la amanta sa ii spuna draga sunt bine
    sau la antena 3 sa le spuna bai ce papagali astia de la realitatea
    sau nu suna la nimeni
    se dadea mare ghertoi cu telefonul la ureche
    ca pe david sigur nu l-a sunat
    ca doar ne-a zis ministru asta

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. miercuri, 19 decembrie 2007, 21:50

    cu scuzele de rigoare catre o prietena care lucreaza pe acolo declar ca Realitatea nu se ridica nici pe departe la valoarea OTV, dar evident nici catre vreo alta valoare.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. miercuri, 19 decembrie 2007, 22:56

    Nici Orban dar nici Turcescu nu sunt simpatici.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. joi, 20 decembrie 2007, 10:41

    Azi dimineata, la radio 21 am auzit un comentariu cat se poate de pertinent pe aceasta tema! Daca omul asta ar fi recunoscut ca a gresit, ca nah, era vremea nefavorabila, oricine putea face un accident, ce ar fi putut pati?

    Si Tariceanu a avut accident, s-a discutat despre asta 2-3 zile si gata. Aici s-a intins subiectul pe foiletoane, ca doar ne plac stirile de senzatie, nu?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. chinezu
    joi, 20 decembrie 2007, 10:43

    anaayana:
    pai exact asta e chestiune in opinia mea
    daca orban iesea public si zicea uite ce am facut
    se vorbea putin si la revedere
    ca doar cei care suntem soferii stim ce nasol e sa conduci pe vreme de aia
    dar tacerea lui a fost ca o canistra de benzina pe un mic muc de tigara in preajma unei carute cu paie

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. joi, 20 decembrie 2007, 14:36

    Mamei prietenei mele ii plac telenovelele…
    iar eu ca inginerul vreau dovada (cam riscant ca acu 18 ani fara cateva zile o inginera chimista cerea dovada si cand colo a inbulinat-o)… si nu martorii despre care povestea EVZ azi fara nici un nume. Nu de alta dar in acest moment singura dovada e convorbirea ilustrului anonim cu operatoarea 112 si cu politistul, dovada care il va face pe orice avocat al apararii sa sara in sus de bucurie…
    Ca Orban vorbeste la telefon dupa accident e o chestie… mai nasol e ca in loc sa asigure locul accidentului (triunghi reflectoriazant,etc), sa sune la politie, sa astepte sa vina politia, etc. a pleacat la cafea (conform Gardianul de azi)…
    Personal am avut un singur accident: a dat tirul peste masina mea pe autostrada. Cand intr-un final s-a oprit masina in parapet dupa ce tir-ul respectiv a mai atins masina inca odata, mi-am facut cruce ca nimeni in masina nu patise nimic. M-am dat jos, am asigurat locul accidentului, am vorbit cu martorul, am sunat la Politie si aia au intreabt daca sunt victime, am zis nu, ei: asteptati… Dupa 50 de minute, a aparut masina de politie… Si era Germania si tot a durat 50 de minute. Dar intre timp nu am plecat sa beau cafea (ca oricum nu aveam unde) si stateam si ne uitam cum trec aia la pas de noi si cum se uita la urs…
    Revenind la Ludovic Orban, eu astept martorul care sa iasa la interval si sa zica: Nene eu am vazut cum a lovit fata… Per moment sunt doar declaratii anonime.
    Iar secventa cu Madam Gramo la TV mi-a adus aminte de fragmentul urmator:

    BRÂNZOVENESCU (scurt): E tare! prea tare! n-o iscălesc.
    FARFURIDI (cu tărie, impunător): Trebuie să ai curaj ca mine! trebuie s-o iscăleşti: o dăm anonimă!
    BRÂNZOVENESCU: Aşa da, o iscălesc!
    FARFURIDI: O iscălim: „Mai mulţi membri ai partidului”…
    BRÂNZOVENESCU: Da’ dacă ne cunoaşte slova la telegraf?
    FARFURIDI: Punem pe altcineva s-o scrie.
    BRÂNZOVENESCU: Pe cine?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde