10.12.2016

Recunoaşte personajul. Cu furnicăturile de rigoare…

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Radu Popa ne lansează o provocare. Pe care io, ca chinezu, nu sunt în măsură să o onorez. De aceea apelez la cititorii acestui blog, care, chiar dacă sunt mult mai inteligenţi ca mine, nu se pune. Pentru că provocarea asta e mai mult de ştiinţă şi aducere aminte. Şi este legată cumva de Băsescu. Plus că pe mine m-a furnicat, fără să ştiu de ce, prezentarea pe care Radu a făcut-o subiectului pe blogul său. La faza cu Tudor Gheorghe mă refer… Deci, dragi tovarăşi, care ştie cine este personajul?

el.jpg

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Avem, ca români, un pronunţat simţ al miştoului

Să dăm ONGurilor ce e a ONGurilor

Niciun comentariu încă

  1. luni, 17 decembrie 2007, 07:54

    Mihai Avramides,ofiterul de Securitate cu care se presupune ca a colaborat Maria Sa.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. luni, 17 decembrie 2007, 08:14

    Si cum ar schimba chestia cu Avramides istoria Romaniei?!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. chinezu
    luni, 17 decembrie 2007, 08:16

    john doe:
    frate anonim, poate ca ai dreptate
    chiar nu stiu ce sa zic…

    simona ionescu:
    asteptam sa ne spuna radu popa mai multe
    sa nu ne mai tina in tensiune

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. luni, 17 decembrie 2007, 08:57

    @simona
    Avramides nu a vorbit niciodata.Daca cineva l-ar putea convinge,eu unul sunt convins ca ar iesi un mare iures…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. luni, 17 decembrie 2007, 10:11

    John Doe s-ar putea sa aiba dreptate. Exista o poza cu el la adresa asta:
    http://www.grupul.ro/files/Dosar_Avramides/Dosar_cadre_Avramides_integral/P1000555.jpg
    Doar ca este mai batran.
    A lucrat la penitenciare si Securitate.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. luni, 17 decembrie 2007, 10:54

    Nu cunosc personajul din imagine dar faţa lui mi lasă impresia unui robot, a un ins rece, sobru şi capabil de multe barbarii în numele uniformei pe care-o poartă.
    Serios, arată ca un robot.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. balauru
    luni, 17 decembrie 2007, 11:06

    Eu stiu, eu stiu, eu stiu….e maior Bula in timpul scolii de ofiteri. E erou al patriei, ca a murit la revolutie, a stat la o coada, credea ca se da vodca si cind colo era revolutia. Teroristii i-au dat o grenada cind i-a venit rindul dar el a vrut s-o bea. O strada laturalnica si neterminata din Bucuresti ii poarta numele. Strada Erou Maior Bula. De cite ori trec prin Bucuresti, nu-mi amintesc unde e si intreb cetatenii. Aia simpatici imi explica cu exactitate unde e, altii, ignorantii afundati in problemele lor, dau din umeri.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. luni, 17 decembrie 2007, 11:46

    seama o tzara cu dan iosif.. :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde