27.07.2016

PSD are 26% în sondaj. Unul de casă, normal…

Câtă constanţă în greşire la Felix Rache, sondorul de casă al lui Geoană. Când de jdemii de ori încoace toate celelalte sondaje (mult mai serioase) dau PSDul geonistic pe la sub 20%, Felix cel ferice cu agenţia sa de vremea rea ATLE îl dau constant peste 25%. Ultima ispravă e sondajul de azi unde social-democraţii au fix 26%. Restul partidelor chiar nu mai contează. Pentru că tot sondajul nu contează.

Oare Geoană îl plăteşte pe Felix Rache la procent obţinut sau cum de scoate enormităţile astea „sociologice”?

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

DNA şi-a găsit corupţia în propria ogradă

Băi Marica, mai uşor cu rânjetul când se cântă imnul României

Niciun comentariu încă

  1. miercuri, 21 noiembrie 2007, 21:09

    La procent, normal. Vad ca creste intr-o zi cati a cazut in doua. Nu inteleg de ce plateste Geoana ca sa poate cadea duminica de la o inaltime mai mare. Atentie mare sa aiba perne destule sub fund :) Se aude provincia?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. miercuri, 21 noiembrie 2007, 23:06

    Sunt curios cum se va sanctiona treaba asta conform „celebrului” amendament care interzice publicarea in audio-vizual a datelor de sondaj in campanie (30 de zile inainte de ziua alegerilor). Si cat de rapida va fi reactia.
    Zic asta pentru ca am vazut si eu datele prezentate asta-seara la Antena 3. Cred ca daca nu va exista o reactie imediata, e posibil sa mai incerce si altii „marea cu degetul” pe ultima suta de metri a campaniei si sa ne trezim cu cateva sondaje „pe sticla”.
    Pe de alta parte nefiind foarte atent la emisiune, nu am inteles cum a ajuns Bogdan Teodorescu „in contextul” unui nou sondaj care da PSD cu un scor mare.
    PS. Nu mai mentionez aici motivele pentru care consider ca e complet aiurea amendamentul acela.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. joi, 22 noiembrie 2007, 07:25

    O aiureala de sondaj, o abureala…Periculoasa chiar pentru PSD!De fapt, asa cum zice Satmareanca, pentru Mircea Geoana. N-am vazut emisiunea de care zici, asa ca nu m-am prins si de alte manevre.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. joi, 22 noiembrie 2007, 07:32

    A, si apropo! Ai vazut ca sondajul il dadea pe Geoana ca cel mai bun prim-ministru! Pai atunci ce te miri de declaratia lui facuta pe nu stiu unde, in provincie, pe care tot tu ai reluat-o din ziarul Adevarul? Omul asta se viseaza, asta-i da sondajul! Dar presedintele l-o vrea? Mi-ar placea sa-l intreb si sa-mi raspunda …Hrebenciuc!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. chinezu
    joi, 22 noiembrie 2007, 08:14

    Satmareanca:
    cateodata ma intreb ce e in mintiuca lui geoana cand face de astea
    ca nici la cascadorii rasului nu sunt bune
    iar despre caderea de la inaltime a lui geoane te intreb doar atat: care inaltime?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. joi, 22 noiembrie 2007, 08:16

    Prestăm Sondaje ştiinţifice, absolut avantajoase, la cererea clientului. Acceptăm şi RON!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. chinezu
    joi, 22 noiembrie 2007, 08:17

    Cristi:
    ce e cu tine, fratele meu cu rating, de vorbesti de respectarea legilor intr-o tara unde basescu e presedinte si geoana sef la psd?
    nu mai face glume de astea :D

    Simona Ionescu:
    nici macar abureala
    ca ar insemna ca mai abureste pe cineva
    ori nu mai crede nimeni in ghertoisme de astea geonistico-racheistice
    excat ca si sondajul cu geoana premier
    de toata jena

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. joi, 22 noiembrie 2007, 10:49

    Pentru Geoana si inaltimea de 26% e mare :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde