04.12.2016

Cu cine a băut Băsescu la Evenimentul Zilei?

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

A dracu pielea pe Ciutacu ăsta. Când se enervează pe Băsescu şi când mai se şi trezeşte de dimineaţă bună să dea declaraţii prin telefon îi iese ca lumea şi ne place şi nouă ce îi iese. Ia uitaţi-l mai jos sau auziţi-l mai bine cum ne spune de whiskanele pe care le îngurgita cu nesaţ preşedintele Băsescu pe vremea când credea că Evenimentul Zilei e numele unei cârciumioare unde se bea pe datorie.

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Cum îi place lui Tucă sub Diaconescu?

Lucian Mândruţă dă prin gropi

Niciun comentariu încă

  1. japonezul
    joi, 1 noiembrie 2007, 11:29

    zi-mi ca nu ai un sentiment de frustrare cand te gandesti ca atat jurnalisti ca ciutacu cat si consultanti precum andronic incep sa dea din gusa doar cand au ei chef?

    adica cum vine asta? de atata timp au acces la informatii de interes public si nu le fac publice? oare ce asteapta? au nevoie de back-up sau de gloante pentru razbunari personale?

    dupa ce imi trec dracii incep sa ma distrez cand ii vad ca se enerveaza ca niste copii mici si incep „sa dea din casa”.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. chinezu
    joi, 1 noiembrie 2007, 11:41

    japonezul:
    pe citacu sa stii ca nu il poti banui de lipsa cronica de limbutie
    ca asta le zice si si prea multe uneori :D
    numai ca putini sunt cei care asculta
    iar andronic face ce face un consultant
    isi ajuta clienti cum crede si cum poate :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. japonezul
    joi, 1 noiembrie 2007, 11:54

    nu stiu ce sa zic de limbutia lu ciutacu legat de magariile din presa. eu la asta ma refer. aaa, ca da in politicieni intr-un mod oarecum echilibrat…ok.

    eu vb insa despre adevarurile legate de implicarea presei. de modul in care este aservita, spaguita etc. despre asta vreau sa il aud vorbind. ca aseara. de oameni precum securistul ala infect de radu tudor si tot asa. de televiziunea publica.

    in cea ce-l priveste pe andronic. am gresit. nu are nici un rost sa-l bag in aceeasi oala pentru ca nu e ziarist si implicit ma intereseaza mai putin magariile facute de el.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. chinezu
    joi, 1 noiembrie 2007, 12:03

    japonezul:
    fratele mai intru galbinare bloguistica
    e perfect adevarat ce zici tu de unii din presa
    e scarbos, vomativ si de tot cacatul
    dar, te intreb frateste, de ce sa te stresezi tu peste masura cu treaba asta?
    sa te imbolnavesti de nervi din cauza asta?
    te intreb pentru ca eu sunt adeptul relaxarii asumate
    aoleooooooo, acum a scos-o pe asta cu relaxarea
    ce misto suna :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. japonezul
    joi, 1 noiembrie 2007, 12:16

    pai hai sa vezi de ce ma stresez, reprezentant de seama al poporului chinez infratit :)
    am lucrat vreo 4 ani prin presa, trecand prin toate trusturile. am intrat in presa ca virgina in noaptea nuntii cu speranta ca e o meserie frumoasa si chiar nobila. chiar daca nu pot spune ca am fost violat in mod direct,macar principiile si valoriile mi le-au calcat in picioare. si cel mai important, cred ca de la tsunami de pe tarmurile de la mine mi s-a pus pata pe astia si nu-i mai suport sa-i vad pozand in deontologi si cinstiti:)

    si stai sa vezi ce relaxat sunt si eu. oricum, la cate probleme am, ca fiecare, numai cu gandul la astia nu dorm eu. si sa-mi cada blogu de te mint daca vorbesc eu de astia cand ies la o bere (de obicei cu ziaristi culmea. da’ din aia adevarati).

    vrei sa stii ce ma enerveaza cel si cel mai tare in momentul asta? ca nu mai apuc sa merg in delta la peste in toamna asta. si cica ar fi prins japonezu’ la greu ca musca bine de tot :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. chinezu
    joi, 1 noiembrie 2007, 12:19

    japonezul:
    baaaaaaaaaaiiiiiii
    ce rau ti-am facut io tie????
    cum poti sa vorbesti de pescuit cand io de aproape de 3 luni nu am mai iesit la dat cu batul???
    :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. joi, 1 noiembrie 2007, 12:53

    Ce probleme existentiale aveti si voi, fratiorilor…
    Bai, Japane, stii de ce nu vorbesc eu de mizeriile noastre interne? In primul rand, pentru ca altceva nu stiu a face si corb la corb nu-si scoate ochii (deci cam depinde painica Imparatiei Ciutacesti de stabilitatea locului meu d emunca), iar in al doilea rand fiindca, dupa cum am recunoscut public, sunt un nenorocit:)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. chinezu
    joi, 1 noiembrie 2007, 13:02

    deci mie personal nu are cum sa nu imi placa ciutacu
    e cam lovit cu pucu, aia e clar
    da poate tocmai de aia e tare, tare fain :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. joi, 1 noiembrie 2007, 13:46

    frate chinez, m-a facut in sange mr. ciutacu :) pe bune. nici nu cer mai mult decat sinceritate.

    ce mai pot sa zic…respect.

    nu cer jurnalistilor sa iasa din presa din cauza lucrurilor urate. fiecare meserie are oameni urati si aspecte intunecate.

    iata ca se poate. fara fariseism. cinsitit. pe fata. fara ascunzisuri.

    mai nea ciutacu, daca ma iei cu din astea, atunci nu pot sa-ti urez decat un sincer: bafta

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. joi, 1 noiembrie 2007, 13:57

    […] by japonezul on November 1st, 2007 Mi-am furat-o de la ciutacu. pe blog la chinezu.  M-am tot dat scriitor pe aici pe blog injurand fariseismul din presa – si o s-o mai fac – pana […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. kmi
    joi, 1 noiembrie 2007, 16:36

    :) Foarte tare „trialogul”…Continuati…

    P.S. Va citesc pe toti 3. La „ciutacu.ro” e ca pe Magheru, busculada de „interesanti” (unii chiar sunt) da’ „scriitura” e ok. La tine si la japonezu e mai relaxata atmosfera si „scriiturile” sunt tot „high quality”.

    Io va doresc sanatate, forta sa scrieti si tot ce-o mai fi pe lista voastra de dorinte :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. chinezu
    vineri, 2 noiembrie 2007, 06:54

    kmi:
    sa stii ca m-am emotionat
    fara caterinca de data asta
    e o lauda atat de sanatoasa din partea ta incat chiar mi-ai picat bine
    si eu personal iti doresc tot ce ne doresti si tu noua si inca mai mult :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. luni, 5 noiembrie 2007, 13:52

    Sa te enervezi pe Basescu ca nu face nimic de cand este la guvernare – devine deja „un pleonasm”, cand spui Basescu ar trebui sa se inteleaga deja „no activity, ne-am blocat pe campania electorala”

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. dani_ela
    miercuri, 7 noiembrie 2007, 17:14

    In emis. lui Radu (Nasu) Morar. Base a spus ca economia merge, investitorii vin, asa nu are prea multe de facut, (au facut astia pe care acum Ii urmareste cu „mijloace specifice „.)
    Ma mir ca nimeni n-a comentat la faza asta .

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde